Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2020 startuje již zítra

ZLÍN - V sobotu 12. září se ve Zlíně uskuteční již pátý ročník městského půlmaratonu, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Unikátní závod v atmosféře festivalového Zlína letos proběhne za zpřísněných hygienických opatření. Organizátoři upozorňují na omezení v dopravě.
Přidat na Facebook
Starty pro jednotlivé typy tratí budou rozfázovány v časových rozestupech. Hlavní závod pro běžce půlmaratonu odstartuje jako první v 16:00 hodin, čtvrtmaraton potom v 16:10 hodin a první běžci štafet se vydají na trať v 16:20 hodin. Běžci se jako v předchozích letech vydají z náměstí Míru přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky a přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru.
Celková kapacita závodu byla letos snížená na 1500 závodníků. Na trati půlmaratonu by mělo své síly poměřit na 500 běžců, na kratší čtvrtmaratonovou potom nastoupí téměř 400 běžců.
Závody se letos uskuteční za mimořádných hygienických opatření „Ve startovních koridorech, které budou mít dostatečnou kapacitu, žádáme o dodržování sociálních rozestupů. Na občerstvovacích stanicích mohou běžci využít bezkontaktních stojanů na desinfekci rukou. Nápoje během závodu nebudou běžcům pořadatelé podávat, ale budou si je brát sami,“ vysvětlila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodala, že všichni účastníci závodů musí nově také poskytnout písemné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění v období předchozích dvou týdnů.
Náměstí Míru bude v době konání půlmaratonu volně průchozí. „Budeme rádi, když lidé přijdou nejen fandit nejen na náměstí, ale hlavně podél trati a podpoří tak závodníky,“ dodala Jarmila Záhorová.
Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude v některých částech centra města omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. „Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době mezi 15:15 až 19:00 hodin vyskytnou dopravní omezení, a požádali je o trpělivost a opatrnost,“ říká spolupořadatel závodu Bohuslav Komín z organizace Běhy Zlín.
Součástí Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín je již tradičně i Festivalový VIVA rodinný běh na 1400 metrů, který nově odstartuje již v 11:00. Závodu se zúčastní na 650 dospělých s dětmi, juniorů nebo těch co preferují kratší tratě.
Podrobné informace na www.zlinskypulmaraton.cz

Zdroj:
Ing. Kateřina Martykánová

Tina
(Martina )
pátek 11. 9. 2020 15:45
, Martina . 2020. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2020 startuje již zítra. Vychytané.cz. [Online] 11. 9. 2020. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13652. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festivalovy-pulmaraton-MONET+-Zlin-2020-startuje-jiz-zitra
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 16:51