Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

RUMFEST BUDE!

Osmý ročník akce Rumfestu, zábavně vzdělávací oslavy pravého třtinového rumu určené především široké veřejnosti, se uskuteční v sobotu 22. srpna 2020.
Přidat na Facebook
Stejně jako předchozí ročníky se i ten letošní odehraje ve venkovním areálu Žlutých lázní. Návštěvníci se opět mohou těšit na širokou nabídku rumů včetně několika naprostých novinek na našem trhu.

„Opětovného zavedení některých opatření a omezení jsme si vědomi, ta se však dotýkají pouze vnitřních hromadných akcí. Rumfest, který se odehrává především ve venkovním areálu Žlutých lázní, tak tato opatření neovlivní. Situaci samozřejmě v žádném případě nepodceňujeme, ale zároveň se nemůžeme dočkat, až se se všemi potkáme u sklenky dobrého rumu. Spolu s námi se těší i vystavovatelé, kterých je navzdory současnému stavu ještě více než loni,“ komentuje letošní přípravy zakladatel Rumfestu Martin Kraut.

Návštěvníci se tak letos mohou těšit na 260 různých rumů – tedy největší počet rumových značek z celého světa na jednom místě, mezi nimiž se objeví i naprosté novinky na trhu. Globální rumový ambasador Ian Burrell představí rum Equiano, na jehož vývoji se sám podílel. Premiéra na Rumfestu čeká také značku Ron Espero a mezi novinkami se objeví například rumy Plantation Vintage Fiji 2005 nebo Duppy Share Spiced.

Rumfest ovšem není jen o zábavě a degustacích, ale také o vzdělávání se a nových informacích. Na návštěvníky letos čeká několik seminářů a masterclasses. Kromě Iana Burrella vystoupí také Robert Polo a Jan Albrecht s přednáškou o jamajských rumech. Dále se návštěvníci mohou těšit na Tomáše Kubíčka, který přiblíží historii značky rumu Brugal, nebo na přednášku Michaela Mattersbergera o nezávislé stáčírně rumu The Rum Factory. Masterclasses připravuje Barlife ve spolupráci s Vítem Šafářem z Hedonism Spirit. Účastníci zažijí rumové rande naslepo neboli slepou degustaci, pravý jamajský funk s ochutnávkou limitovaných a na našem trhu nedostupných jamajských rumů a oslaví výročí Black Tot Day, kdy před 50 lety dostali britští námořníci svůj poslední příděl rumu. Zbylé zásoby byly uskladněny a v roce 2010 nalahvovány. A právě z těchto zásob bude možné na Rumfestu ochutnat. Zkrátka návštěvníci se rozhodně mají nač těšit.

Rumfest se uskuteční 22. srpna 2020 ve venkovním areálu Žlutých lázní od 12 do 21 hodin. Areál se nachází v širším centru Prahy, v Podolí, s dobrou dostupností z centra.

Více informací o Rumfestu, přehled všech značek a program seminářů průběžně aktualizujeme na webu nebo na Facebook eventu a Instagramu.

Vstupenky lze zakoupit na e-shopu Barlife.
js
(Jarda Střecha)
úterý 18. 8. 2020 08:00
Střecha, Jarda . 2020. RUMFEST BUDE! . Vychytané.cz. [Online] 18. 8. 2020. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13629. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/RUMFEST-BUDE!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 03:04