Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Divadelní představení Amerikánka se v červnu vrací zpět do JATEK78

ČR - Amerikánka se vrací domů! Prožijte příběh Emy Černé spolu s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou přímo pod noční oblohou Letní scény JATEK78, od 22. 6. do 30. 6., vždy od 20:30.
Přidat na Facebook
Kouzlo nečekaného

Amerikánka se proměňuje, jak život vyžaduje. V době nouzového stavu se rozhodla spolu s diváky pomoci těm, kteří to potřebovali nejvíce. Hrála na místech, kde by divadlo nikdo nehledal. Na místech, která daly jejímu příběhu novou významovost, a díky jedinému živoucímu záběru kameramana Martina Douby mohli všichni být přímo u toho.

Exkluzivně pro letní scénu JATEK78 vzniká další verze Amerikánky a to včetně nové scénografie. Diváci dostanou ke vstupence navíc fotografii Tomkiho Němce signovanou vždy jedním z tvůrců.

Diváků letní Amerikánky bude ale mnohem více – u obrazovek dětských domovů, do nichž bude inscenace živě streamována. Příběh Emy Černé tak prožijete společně s těmi, pro které je naděje stejně důležitá jako pro hlavní hrdinku.

„Červnová Amerikánka na domácí scéně JATEK78 bude upravena pro letní scénu, zasazená do nové scénografie, ale současně to bude Amerikánka nejbližší své originální podobě. Po více než roce uvidí diváci Terezu Ramba a Elišku Křenkovou hrát Amerikánku v plné energii, obohacenou o zkušenosti alternativních podob představení, které jim umožnili postavu nahlédnout z nových perspektiv,“ říká její tvůrce, režisér a producent, Viktor Tauš.

Amerikánka, JATKA78 – Letní scéna, 22. – 30. 6. 2020, vstupenky v předprodeji: http://bit.ly/2wFKhNv


Co bude dál? FILMY NAŽIVO!

V době nouzového stavu, v reakci na vládní opatření jsme stvořili divadelně filmový projekt – FILMY NAŽIVO. Živé přenosy divadelních představení, které se hrají ve stejně a vždy jinak neopakovatelných podmínkách. Každý přenos představuje inscenaci v novém vizuálním kontextu ve světě mimo divadlo. Premiéra a derniéra zároveň. Tímto unikátním divadelně filmovým projektem dokázala Amerikánka spolu s diváky podpořit organizaci Medici na ulici částkou 310.597,- Kč. FILMY NAŽIVO s koncem karantény nekončí, ba naopak, můžete se těšit do letních kin napříč Českou republikou, kde divákům nabídneme možnost sdílet divadelně filmový zážitek z představení nejúspěšnějších pražských divadel. Diváci naše filmy uvidí opět jen a pouze naživo - tedy ve chvíli kdy jej herci hrají a kamera snímá. Pro diváky, kteří ještě chtějí na Hrajeme pro Medici zavzpomínat, necháváme přístupný koncert pro Amerikánku v prázdné O2 areně - https://amerikanka.cz/live1,“ vysvětluje Viktor Tauš.Amerikánka - anotace

Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec překoná i tuto situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží. Ema Černá na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Amerikánka je sondou do historie 80. a 90. let v Československu, ale stejně tak jde o ryze současné drama o naději, vydělenosti a touze žít.

Inscenace v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou měla premiéru 13. 9. 2018. Producent, režie: Viktor Tauš, autoři: David Jařab, Evita Naušová, dále hráli: Klára Melíšková, David Novotný (ze záznamu), hudba / živá hudba: Petr Ostrouchov, výtvarník inscenace: Jan Kadlec, výtvarnice kostýmů: Michaela Horáčková - Hořejší, světelný design: Ondřej Kyncl, zvuk: Rudolf Smetana, producentka/výkonná producentka: Bára Kamarytová, PR a propagace: Johana Turner.

Zdroj: TURNER PR
Tina
(Martina )
pátek 12. 6. 2020 10:00
, Martina . 2020. Divadelní představení Amerikánka se v červnu vrací zpět do JATEK78. Vychytané.cz. [Online] 12. 6. 2020. [Citace: 1. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13574. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divadelni-predstaveni-Amerikanka-se-v-cervnu-vraci-zpet-do-JATEK78
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: neděle 1. října 2023 01:53