Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Slovácké léto 2020

UH - Kulturně hudební festival pro celou rodinu Slovácké léto proběhne i v roce 2020, a to v původně plánovaném termínu 3.-12. července. I když s povinnými omezeními, fanoušci se mohou těšit na sport, kulturu i doprovodný program.
Přidat na Facebook
Prázdninové měsíce slibují možnost pořádání akcí až pro 1 000 lidí. Na to zareagovali organizátoři Slováckého léta a přizpůsobili tomu podobu letošního festivalu.

Srdcem kulturního programu se stane Slovácká dědina na stadionu

Kulturní program se letos nemůže konat na Masarykově náměstí, ale přesune se do prostoru takzvané Slovácké dědiny, pod tribunu Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty. „To místo je ideální, uzavřené, a tak budeme moct hlídat počty návštěvníků. Rádi bychom tam pořádali koncerty regionálních kapel, velké hvězdy jsou zatím v jednání,“ prozrazuje hlavní organizátor festivalu Marek Pochylý.

Vzhledem k situaci, jaká v posledních měsících v České republice nastala, však budou koncerty placené. „Vstupné bude symbolické a půjde na podporu kultury, potažmo právě těch kapel, které byly koronavirovou krizí výrazně poškozené a na Slováckém létě zahrají,“ dodává Marek Pochylý.

Druhým místem, kam budou moct chodit v rámci Slováckého léta návštěvníci za kulturou, je Kolejní nádvoří. Organizátoři chystají tradiční folklorní a taneční večer, ve hře je letní kino, divadelní představení a další zajímavé akce.

Sport? Na stadionu i dalších místech Slovácka

Uherskohradišťský sportovní stadion bude hostit i velkou část sportovního programu Slováckého léta. Na Slovácké Slávii se odehrají volejbalové turnaje včetně exhibičních utkání, program pro děti zajistí projekt Sporťák, další sporty přibývají každým dnem.

„Velice se těšíme na spolupráci se Slováckým létem, které i se Sporťákem přinese dětem další krásnou akci plnou pohybu a radosti,“ těší se bývalá gymnastka Jana Komrsková, účastnice olympijských her a trenérka projektu Sporťák.

Organizátoři plánují i badminton, nordic walking, golf nebo cyklistické závody. Na dračí lodě si budou moct zájemci zajet do Ostrožské Nové Vsi. Běh Slováckého léta se uskuteční 4. července a ve stejný den proběhne atraktivní noční tenisový turnaj ve Sportparku Rybníček Staré Město. „Jsme rádi, že naše zbrusu nové kurty s nočním osvětlením projdou právě takovou zátěžovou zkouškou,“ těší ředitele Sportparku Rybníček Davida Mišťúrika.

Na konání akce Na kole vinohrady pod hlavičkou Slováckého léta se dohodli organizátoři Slováckého léta s Městským informačním centrem v Uherském Hradišti. „Letošní jarní Na kole vinohrady Uherskohradišťska jsme vzhledem k situaci nemohli uspořádat v původním dubnovém termínu, ale protože jsme veřejnost nechtěli o tuto oblíbenou akci připravit, zvažovali jsme její náhradní termín i jiné varianty uspořádání. Nakonec jsme se po dohodě s pořadateli Slováckého léta rozhodli začlenit Na kole vinohrady pod značku Slovácké léto. Cyklisty i pěší turisty zveme proto na sobotu 11. července, kdy bude akce uspořádána, i když v trochu jiném formátu,“ vzkazuje Hana Patková z Městského informačního centra.
Slovácké léto je v letošním roce maximálně otevřeno nadšencům, kteří by chtěli uspořádat svou vlastní sportovní či kulturní akci pod hlavičkou tohoto festivalu. „Hledáme další možnosti a vyzýváme lidi k podpoře sportu, kultury a především svého regionu,“ vyzývá Marek Pochylý. Své nápady mohou zasílat na e-maily sport@slovackeleto.cz nebo kultura@slovackeleto.cz

„Je dobře, že se bude Slovácké léto konat, i když v trochu jiné podobě, než jak je známe z uplynulých ročníků. Chápu, že lidé už mají všemožných opatření a omezení opravdu plné zuby. Na druhou stranu je třeba zůstat ve střehu a zachovat opatrnost. Proto říkám, ano, naše oblíbené Slovácké léto spusťme a pojďme se bavit, jak to nejlépe umíme, ale s rozumem a s respektem k tomu, že ještě před pár týdny jsme mohli jít nanejvýš tak do práce. Každopádně přeji všem příjemnou zábavu v Uherském Hradišti - srdci Slovácka,“ uvedl starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

Slovácké léto ekologičtější

Další velkou novinkou Slováckého léta 2020 budou vratné kelímky v limitované edici a třech různých designech. „Jdeme cestou ostatních velkých festivalů. Víme, že lidé si kelímky rádi nechávají jako suvenýr. V neposlední řadě nás zakoupením kelímku mohou finančně podpořit,“ uzavírá Marek Pochylý.
Aktualizovaný program Slováckého léta a další důležité informace budou organizátoři zveřejňovat na webu www.slovackeleto.cz a na sociálních sítích.

Zdroj: Slovácké léto
Tina
(Martina )
úterý 26. 5. 2020 13:00
, Martina . 2020. Slovácké léto 2020 . Vychytané.cz. [Online] 26. 5. 2020. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13558. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Slovacke-leto-2020-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:26