Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

CAMP představí nejvlivnější architektku světa Jeanne Gang z USA

PRAHA - Květnový cyklus přednášek Urban Talks v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) nabídne architektku, která posouvá Chicago do nebes, autora italských dočasných nemoc-nic i tvůrce nového olympijského stadionu v Tokiu.
Přidat na Facebook
Špičky světové architektury Jeanne Gang, Kengo Kuma a Carlo Ratti přijaly pozvání na online verzi přednášek Urban Talks. Setkat se s nimi veřejnost může na blogu campuj.online nebo sociálních sítích. Vystoupení japonského architekta Kengo Kumy, který umně kloubí tradiční japonské princi-py s moderním přístupem a současnými technologiemi, je navíc součástí celosvětového Virtual Design Festivalu pořádaného prestižním online magazínem o designu a architektuře Dezeen.

„Vyhlášení nouzového stavu a omezení akcí jsme v CAMPu přijali jako výzvu,” popisuje Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, pod který CAMP spadá. „Snažíme se využít karan-tény k tomu, abychom do CAMPu přilákali řečníky, které se nám do Prahy dlouhodobě nedařilo při-vézt, ať už z časových či jiných důvodů.”

První z nich, Jeanne Gang patří mezi nejvýraznější osobnosti americké architektury. Studio Gang, kte-ré založila v roce 1997 poté, co působila v ateliéru OMA v Rotterdamu, má dnes pobočky v Chicagu, New Yorku, San Franciscu i Paříži. Gang pracuje na projektech velkorysých měřítek a typologií. Pře-kračuje běžné hranice architektury. Vyvíjí nové a odolnější materiály, prostřednictvím architektury buduje silnější místní komunitu. Časopis Time ji v roce 2019 zařadil jako jedinou osobnost z oblasti architektury na seznam 100 nejvlivnějších lidí a zároveň označil za nejsilnější současný hlas architek-tury. Rodné Chicago podle ní vysoké budovy ocení, protože mu chybí hory a místo, ke kterému by mohlo vzhlížet. Letos pak dokončuje 101-patrový mrakodrap Vista Tower, který se stane třetí nej-vyšší budovou v Chicagu a vůbec nejvyšší stavbou na světě, kterou kdy navrhla žena. Přednášku Je-anne Gang si můžete vychutnat online 15. května.

Virtual Design Festival je první celosvětový online festival zaměřený na design a architekturu. Pořá-dá jej online magazín Dezeen, který jen za minulý měsíc navštívily téměř 4 miliony diváků. CAMP si v programu festivalu získal své místo 18. května. Dopoledne bude patřit livestreamu s japonským ar-chitektem Kengo Kumou mezi jehož významné stavby patří nová budova Victoria and Albert Muse-um ve skotském městě Dundee či nový olympijský stadion v Tokiu, který postavil na místě původního národního sportoviště. Odpoledne si pak můžete pustit trojici přednášek z archivu CAMPu. Čeká na vás dvojice severských studií, a to Jenny Osuldsen ze studia Snohetta a Thomas Krarup z COBE Archi-tects, spolu s americkým architektem Tobiasem Armborstem z Interboro.

„Zařazení do programu světového Virtual Design Festivalu beru jako skvělou příležitost. Dezeen patří k nejčtenějším internetovým médiím o architektuře na světě. Možnost partnerství a spolupráce s magazínem, který ostatně sleduje snad každý, kdo se zajímá o architekturu nebo design, může být prvním větším krokem na cestě k budování dobrého jména CAMPu v zahraničí,“ popisuje vedoucí kanceláře CAMP Štěpán Bärtl.

Posledním velkým jménem v květnovém programu je italský architekt, inženýr, milovník datových vizualizací, vynálezce a pedagog Carlo Ratti. Během své přednášky 20. května se bude věnovat nejen tomu, jak nové technologie proměňují způsob, jakým vnímáme a chápeme město kolem sebe, ale představí i zbrusu nový projekt CURA. Ten spočívá v transformaci přepravních kontejnerů ve speciál-

ní moduly pro intenzivní péči pacientů s onemocněním covid-19. Časopis Forbes Rattiho nedávno uvedl na seznamu jmen, které nutně potřebujete znát.

Více informací o programu najdete na www.campuj.online.

Program: 15/05 19.00 PŘEDNÁŠKA, Urban Talks: Jeanne Gang (US) 18/05 11.00 PŘEDNÁŠKA, Urban Talks + Virtual Design Festival: Kengo Kuma (J) 20/05 19.00 PŘEDNÁŠKA, Urban Talks: Carlo Ratti (IT)

Zdroj: CAMP
Tina
(Martina )
středa 13. 5. 2020 08:00
, Martina . 2020. CAMP představí nejvlivnější architektku světa Jeanne Gang z USA . Vychytané.cz. [Online] 13. 5. 2020. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13542. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/CAMP-predstavi-nejvlivnejsi-architektku-sveta-Jeanne-Gang-z-USA-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 00:31