Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hellboy 2: Zlatá armáda

Rudý outsider vs. elfí princ..
Přidat na Facebook
Do kina se spíše poženou zarputilí fanoušci a zvědavci, co trochu přilnuli k jedničce a komixu. Na začátku se přesuneme do pekelníkových deseti let, kdy si přál pohádky před spaním. Zachumlaný v peřinách a s nadšením poslouchá příběh o kruté a nezničitelné Zlaté armádě. Kterou vytvořil trpaslík nebo tak něco, pro elfího krále. Ten se však nevydrží dívat na zkázu a rozlomí oživovalo na několik dílů. Aby se neopakovala nesnesitelná jatka.

Trochu mi to připomnělo Pána prstenů („Jeden prsten vládne všem, jeden jim vše káže..), ale v tomhle příběhu se rozkouskovala koruna, kterou se ovládá ničivé vojskou. Dva díly si nechali elfové a třetí se dal jakože lidem, aby nezáviděli. Poté se elfové stáhnou do temnoty a nechají zemi člověčí rase. Jediný kdo je nafouklý, je elegantní elfí princ Nuada, raději se stáhne do exilu a slíbil že se vrátí, až ho bude jeho lid potřebovat.

Mezitím náš červenej ďábel jaksi dospěje a rozvíjí dál svůj ohnivý vztah s Liz. Je vtipné se dívat, jak se tihle dva handrkují, většina chlapů si při téhle podívané povzdechne a řekne: „Ach jo, typická ženská.“ Ale tahle ženská pánové, když ji vytočíte, vám dokáže pěkně zatopit.

Problém začne, když Nuada vyleze ze své skrýše a začne se dožadovat svých královských práv. Nejprve si v jedné snobské aukční síni vyzvedne kousek koruny a vypustí ještě své nenažrané kamarádky Zubničky. Zapomeňte na hodné a roztomilé víly, které potajmu kradou dětem jejich první mléčné zoubky. Nejdřív jdou samozřejmě po vaší čelisti, ale stejně si vás dají jako zákusek a žerou a žerou, dokud z vás nezbude totálně nic.

S hláškami je to ve filmu trochu na štíru, není tu skoro nic k popukání. Snad když se rudoch zpije se svým modrým kamarádíčkem pod obraz a zpívají si přitom nesnesitelné zamilované písničky. Páč Nuad má docela pěknou sestru, když opustíte od mrtvolně zabarvené pokožky a ta si padne do oka právě se modráčkem. Mají stejný dar, jakmile se vás dotknou, okamžitě ví, kdo jste a co chcete. Takové malé mozkovny, co se hledaly až se našly.

Tak jak tak, asi mě to moc nenadchnulo jak první díl. Je to spíš taková pohádková podívaná, která nemá ublížit, ale také ničím neobohatí. Druhý díl skončí tak trochu s otevřeným koncem. Takže doufám, že si s tímhle pokračování milý tvůrci vyhrají víc.


Oficiální český trailer k filmu Hellboy 2: Zlatá armádaAkční / Fantasy / Dobrodružný / Drama
USA, 2008, 110 min


Režie: Guillermo del Toro
Hrají: Ron Perlman, Selma Blair, Doug Jones, Luke Goss, John Hurt, Roy Dotrice, Jeffrey Tambor, Anna Walton, Jamie Wilson, Matt Rippy, Colin Ford, Seth MacFarlane


joslin
(Petra Hrabalová)
čtvrtek 25. 9. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Hellboy 2: Zlatá armáda. Vychytané.cz. [Online] 25. 9. 2008. [Citace: 11. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1352. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hellboy-2:-Zlata-armada
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.220.249.141
Serverový čas: pondělí 11. prosince 2023 06:22