Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hip Hop Kemp 2008 - Oficiální vyjádření pořadatelů

Z důvodu práce na mnoha dalších projektech, které nás bezprostředně po festivalu zahltili, jsme museli odložit vyjádření k letošnímu ročníku Hip Hop Kempu na později, za což se omlouváme.
Přidat na Facebook
Osmý ročník největšího evropského hip-hop festivalu je úspěšně za námi. Celý
rok jsme se snažili vylepšovat areál, zpříjemňovat zážitek fanouškům a poučit
se z loňských chyb. Nicméně stejně jako je tomu v každodenním životě,
tak i Hip Hop Kemp přinesl kladné i záporné okamžiky.

Jsme si vědomi, že největším zklamáním byla neúčast dvou důležitých kapel -
Pharoahe Monche a AOTP. Někteří tomu asi budete těžko věřit, ale po úporné práci, kterou jsme festivalu obětovali, je to pro nás mnohem větší zklamání, než pro většinu z Vás. Army Of The Pharaohs nedorazili díky problémům, které nastaly v jejich dopravě, Pharoahe Monch nedorazil, jelikož byl den před vystoupením hospitalizován v nemocnici s onemocněním krku, snad hrtanu. V den koncertu měl ještě snahu dorazit, nicméně zdravotní situace mu to nedovolila. Zrušil dokonce své další koncerty na turné. Snažili jsme se Vám to alespoň částečně vynahradit, proto jsme vymysleli alternativu v podobě sobotního koncertu Bahamadiy a Roxanne Shante na hlavní stagi. Dokonce jsme jednali o dalších jménech, kteří měli zrovna turné po Evropě, nikdo dostupný se bohužel v tu dobu nenašel.

Právě změny v programu částečně způsobily rozhození slíbeného časového
line-upu, jenž v důsledku neúčasti dvou kapel nastal. Do toho Kanovi uletělo letadlo, proto vystoupil v neděli, a Olli Banjo si před zahájením festivalu "uvědomil", že v den koncertu na Kempu má jiné vystoupení v Německu, proto jsme ho přesunuli z neděle na sobotu. Tohle všechno jsou věci, které my jednoduše nemůžeme ovlivnit. Aktuální informace o změnách na hlavní stagi a nejen tam jsme se snažili umisťovat na infotabuli t-music. Ne všechny změny se podařilo včas oznámit, ale i přesto jsme v tom pracovním nasazení udělali maximum, které bylo v našich silách.

Hygiena letos zaznamenala zlepšení i přes každoroční nedostatky stran záchodů, které se ale nikdy nezlepší, dokud i návštěvníci nezmění přístup k vybavení festivalu a nezačnou respektovat zásady slušného chování, o něž je každoročně žádáme. Každopádně ohledně záchodů jsme pečlivě hlídali jejich pravidelný servis, takže kvalita sociálního zařízení oproti loňsku rozhodně stoupla. V rámci hygieny jsme mimo jiné sami navrhli a nechali vyrobit mobilní sprchy s vysokou obslužností a i když tam v jednu dobu byla kolem nich docela velká kaluž, kterou jsme ale následně svedli do odvodného kanálu, byl to jistě posun dopředu.

Každoročně pro nás byl zásadně důležitý i doprovodný program, uvědomujeme si, že předposlední dva roky tenhle doplněk festivalu stagnoval na stejných elementech, takže jsme se ho rozhodli na letošním kempu zase výrazně inovovat a obohatit tak, aby byl festival bohatý nejen hudebně. Vedle klasiky v podobě lezecké stěny, vodního fotbalu, basketballu, motokárové dráhy jste se tedy mohli setkat se skateovou rampou a exhibicemi předních českých jezdců, ukázkami bmx a flatland jezdců, sami jste se mohli aktivně zapojit a vyzkoušet korbovou dráhu, bungee jumping nebo třeba paintball. Ten kdo se chtěl hodit do klidu nebo třeba sbalit nějakou kočku, mohl využít bezplatné projížďky na loďkách po jezeře u areálu Festivalparku.

Ne vše bylo vyšperkováno na 100%, avšak doufáme, že nejsme sami, kdo pocítil oproti loňskému ročníku značný posun. Jistě jste si všimli, že letošní ceny občerstvení se rovnaly průměrným festivalovým cenám. Slibovali jsme vám loni, že se pokusíme zprovoznit pláž, což se povedlo. Písek pokrýval pláž u jezírka, které se využívalo k osvěžení a projížďkám v loďkách, které čekaly v hangáru už od minulého léta, kdy nám jejich provoz znemožnili úředníci. Také světla letos přibylo. Po celém areálu jsme vybudovali veřejné osvětlení, které jednak zvyšovalo komfort vás, našich návštěvníků a samozřejmě i bezpečnost.

Věřte nám, že všechny ty investice a energie, vložené do terénních úprav na zvýšení kapacity parkoviště a velkého stanového městečka, protihlukový val/tribuna, pláž, rozvody vody, veřejné osvětlení a řada další práce, která během roku v areálu proběhla, byla náročná, ale přesto s cílem, abyste se na festivalu cítili co nejlépe. To, že by mohla být řada věcí ještě lepší, je bezpochyby, ale uvědomte si, že jste venku na festivalu a to, jaké prostředí tam je, si spoluvytváříte i vy.

Dobré počasí během festivalu svojí měrou přispělo k dobré náladě uvnitř areálu, kterou ještě navíc šperkovaly lidmi narvané hangáry hrající všemožné hip-hopové substyly. Každý si na Hip Hop Kempu mohl najít svůj styl podle gusta. Nejinak tomu bylo i na hlavní stagi; kapely z mnoha zemí se postaraly o nezaměnitelnou atmosféru, letos festival přivítal mnoho živých kapel, jež byly zpestřením rapových rutin, jichž jsme byli svědky na minulých ročnících Hip Hop Kempu. Headlineři The Roots při západu slunce završili festivalový program na hlavní stagi nezapomenutelným koncertem, který neměl v Čechách obdoby. Dalo by se říci, že všechna vystoupení, která se na hlavním podiu uskutečnila, měla svoji kvalitu. Val letos posloužil jako perfektní stanoviště pro mnohé fanoušky, kteří se nechtěli tlačit v kotli a radši relaxovali na lavičkách, které se na valu nacházely.

Pár bodů, které si vytyčujeme za cíl zlepšit pro příští rok:

- zvětšit kapacitu stanového městečka – uvědomujeme si, že letos tam bylo hodně těsno

- ještě více zlepšit kvalitu sprch (tak, aby vůbec nedošlo k potopě jako letos), přidat do stanu se sprchami i věšáky a odkládací lavice na oblečení

- posílit security ve stanovém městečku, především kvůli nepříliš příjemnému chování našich severovýchodních sousedů

- alespoň na pár exponovaných míst, kde jste mobilní záchody tolik nezničili přidáme pár toalet v lepším stavu (letos nám firma Toi Toi odmítla půjčit větší množství toalet z důvodu, že se obávala o jejich zničení – bohužel se jejich obavy, jako už každoročně potvrdili)

- ještě více přidat na kvalitě světel, zvuku, dekorací

- obohatit doprovodný program novými elementy


Věříme že i vy jako návštěvníci a hlavní soudci kempu jste si tenhle festival zase užili a že na těch pár dní v Hradci jen tak nezapomenete!
Fred
(Fred Durst)
neděle 21. 9. 2008 08:00
Durst, Fred. 2008. Hip Hop Kemp 2008 - Oficiální vyjádření pořadatelů. Vychytané.cz. [Online] 21. 9. 2008. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1350. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/-Hip-Hop-Kemp-2008---Oficialni-vyjadreni-poradatelu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: neděle 24. září 2023 06:00