Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vychází reedice alba Vitacitu Vzhůru přes oceán

ČR - Remasterovaná reedice alba Vzhůru přes oceán skupiny Vitacit doplněná o dva bonusy vyjde na CD, na vinylu a v digitální podobě tento pátek, 21. února.
Přidat na Facebook
První oficiální album skupiny Vitacit s názvem Vzhůru přes oceán vyšlo poprvé v roce 1990 a fanoušci ho považují za jeden ze základních kamenů českého heavy metalu. Natočila ho legendární sestava Miloš Dodo Doležal, Pavel Kuře Hejč, Luděk Adámek, Ivan Polák.Album Vzhůru přes oceán obsahuje převážně skladby složené snad v nejpopulárnějším období Vitacitu 1988 - 1990. Na svou dobu bylo velmi dobře natočené a zahrané, ovšem remastering po 30 letech posouvá díky digitální technologii tehdejší kvalitu ještě o stupeň výše. Při poslechu je možné zaznamenat větší rozlišení nástrojů, konkrétnější a silnější zvuk. Producent alba a hlavní autor písní Miloš Dodo Doležal dotočil ve svém studiu Hacienda i dva bonusové songy z té doby, Labyrint srdce a Braň se. Oproti původní nahrávce má remasterovaná podoba alba tedy místo 10 skladeb 12.

„Slavnou sestavu téhle legendy dodnes pamatuju, protože byla silná a možná nejsilnější? Pecky jako Zvony nebo Sibyla, byly velmi nosné a naléhavé a přestože muzika se odvíjela víc od hard rocku, nesla rukopis tehdejšího kytarového objevu Miloše Doležala. Jeho vycizelovaná produkce včetně nadčasového zvuku dávala vědět, že z něj vyroste silná hudební a instrumentální osobnost. Tak se i stalo, bohužel v případě Vitacitu už takové štěstí neměli a pak už trochu tápali. Ale zhodnocení nechávám na povolanějších a nebo taky na každým z posluchačů, “ vzpomíná na Vitacit kytarista Arakainu, Jiří Urban.

A Tonda Rauer z Harleje komentuje i tehdejší vydání debutového alba: „Měl jsem Vitacit hodně rád a když vyšlo Vzhůru přes oceán dostal jsem všechno, co jsem čekal. Super zahraný šlapající písničky a k tomu na tehdejší dobu výbornej zvuk nahrávky. Rád si to album poslechnu i dneska.“

Zdroj: WARNER MUSIC ČR
Tina
(Martina )
pátek 21. 2. 2020 10:00
, Martina . 2020. Vychází reedice alba Vitacitu Vzhůru přes oceán. Vychytané.cz. [Online] 21. 2. 2020. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13445. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vychazi-reedice-alba-Vitacitu-Vzhuru-pres-ocean
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.13s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.133.27
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 03:38