Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dreampopoví Daughter se vrací na koncertní pódia

PRAHA - Tříčlenná formace Daughter vznikla jako sólový projekt písničkářky Eleny Tonry, která do své intimní tvorby vždy začleňovala prvky náladotvorného folku i tiché elektroniky a dávala tak vzpomenout na The xx i Cat Power.
Přidat na Facebook
Poté, co skupina odjela úspěšné turné ke své druhé desce Not to Disappear (2016), které neminulo ani vyprodané Roxy, si Daughter dali pauzu od živého hraní. Pro rok 2020 oznámilo britské trio návrat na koncertní pódia. V pražském Divadle Archa vystoupí 11. srpna.

Zpěvačka a skladatelka irsko-italského původu Elena Tonra vyrostla v Londýně, kde také začala akusticky vystupovat v místních klubech. Během studií hudby se potkala s kytaristou Igorem Haefelim a bubeníkem Remim Aguilellem a společně záhy založili skupinu. Díky úspěchu svépomocí vydaného debutového EP His Young Heart dostali Daughter možnost vydat další nahrávku na prestižních Communion Records, kde se seznámili i s písničkářem Benem Howardem, se kterým zanedlouho vyrazili na první tour.

Debutové album If You Leave vyšlo v roce 2013 na věhlasném labelu 4AD. Jeho nejvýraznější singl Youth má jenom na YouTube téměř 200 milionů přehrání a byl zařazen i na soundrack seriálů jako Skins nebo Chirurgové. O skladbě Youth Tonry prozradila: „Pojednává o toxických vztazích z našeho mládí, které nikdy nevyjdou podle našich představ. Je to píseň o naší zranitelnosti a bolesti, kterou spousta mladých ve zmatku řeší prášky a uchyluje se k rozhodnutím, jaká nemůžeme vrátit.“

Zdroj: FOURCE
Tina
(Martina )
čtvrtek 20. 2. 2020 08:00
, Martina . 2020. Dreampopoví Daughter se vrací na koncertní pódia. Vychytané.cz. [Online] 20. 2. 2020. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13442. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dreampopovi-Daughter-se-vraci-na-koncertni-podia
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.92.49
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 08:54