Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vydavatelství Opus uctí jubileum Milana Lasici unikátním 4CD

ČR - Vydavatelství Opus vydává 28. února hudební 4CD komplet Moja osemdesiatka, který mapuje celoživotní tvorbu Milana Lasici coby vynikajícího textaře a interpreta.
Přidat na Facebook
Komplet sestavil a v obrazově-textové příloze zasvěceně okomentoval Juraj Čurný: „Pracovať s repertoárom, pod ktorým je podpísaný Milan Lasica, je radosť a súčasne aj veľká zodpovednosť nielen vzhľadom k úcte, ktorú voči nemu a jeho tvorbe mám. O to väčšia bola moja radosť, keď môj návrh dramaturgie akceptoval a urobil v ňom len niekoľko drobných úprav, ktoré som rád do finálnej podoby zakomponoval."

Celý soubor se skládá ze čtyř CD, přičemž každé z nich obsahuje 20 skladeb. Společně tak vytvářejí symbolickou osmdesátku, každé z nich je přitom věnováno konkrétní oblasti Lasicově textařsko – interpretační tvorby:

CD 1 Do batôžka... alebo (nielen) Lasica spieva (nielen) Lasicu - představuje jubilanta jako interpreta převážně skladeb s vlastním textem v rozmezí let 1969 – 2008.

CD 2 Skôr než odídeš... alebo Milan Lasica vzdáva hold Františkovi Krištofovi Veselému a svojej obľúbenej hudbe z prvej polovice 20. storočia – prezentuje spolupráci Milana Lasici se souborem Bratislava Hot Serenaders vedeného trumpetistou Jurajem Bartošem.

CD 3 Prosperita... alebo Lipa spieva Lasicu – poukazuje na spolupráci s jeho nejvytrvalejším spolupracovníkem, Peterem Lipou.

CD 4 Čerešne... alebo Hegerová, Lehotský, Filip, Satinský a mnohí ďalší spievajú Lasicu – obsahuje kolekci skladeb s jeho texty, které nazpívali interpreti několika generací od 60. let až po dnešek.

Milan Lasica je mistrem stručnosti, což potvrzuje i jeho komentář k právě vydávanému čtyřalbu: „Pesničky robia život príjemnejším. A ani netreba počúvať veľmi pozorne.“

Komplet vychází v exkluzívním provedení a bude dostupný i na digitálních platformách.

Zdroj: WARNER MUSIC ČR
Tina
(Martina )
pátek 14. 2. 2020 11:00
, Martina . 2020. Vydavatelství Opus uctí jubileum Milana Lasici unikátním 4CD. Vychytané.cz. [Online] 14. 2. 2020. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13434. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vydavatelstvi-Opus-ucti-jubileum-Milana-Lasici-unikatnim-4CD
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 07:21