Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zemřel Ivan Kral, hudebník spolupracující s Patti Smith a Iggy Popem

WORLD - Ivan Kral, skladatel a hudebník, který spolupracoval kromě jiných s Patti Smith a Iggy Popem, a jehož skladby nahráli mj. U2 a David Bowie, zemřel včera ve věku 71 let ve svém domově v Michiganu.
Přidat na Facebook
Kral se v USA proslavil v 70. letech 20. století jako kytarista a spoluautor skladeb Patti Smith, Blondie a Iggyho Popa. V 90. letech nastartoval úspěšnou kariéru i v České republice. Jeho nejnovější album Smile vyjde u Warner Music Czech Republic v druhé polovině února.

“Bylo pro nás velkým privilegiem moci spolupracovat s laskavým člověkem, skvělým muzikantem Ivanem Kralem. Ve své kariéře stál po boku Patti Smith, Davida Bowieho nebo Iggyho Popa, ale natočil i mnoho vlastních velice hodnotných alb. A naší firmě teď zbývá smutná povinnost postarat se o to jeho závěrečné, na němž pracoval v posledních měsících svého bohatého života. O jakousi jeho uměleckou závěť,” říká Vladimír Kočandrle, ředitel vydavatelství Warner Music.

Kralův návrat do rodné České republiky v roce 1993 znamenal začátek úspěšné kariéry coby sólového umělce, hudebního producenta a skladatele. Získal tři ceny České hudební akademie. Kromě jiných zkomponoval hudbu pro píseň Sen skupiny Lucie, která byla zvolena skladbou dvacetiletí.

Jeho film The Blank Generation z roku 1976 zaznamenal zrození punk rocku. Představil punkové legendy jako Ramones, Blondie, Patti Smith, Talking Heads ad. ještě před tím, než se staly slavnými.

V roce 2001 se usadil v Michiganu se svou ženou Cindy Hudson, která je zároveň textařkou jeho písní. Žili spolu poblíž Ann Arbor v Michiganu, kde pracovali v domácím studiu Bunnyhutch.

Jeho knižní biografie Neuvěřitelný od Honzy Vedrala vyšla v prosinci 2019. Vydání jeho biografie v anglickém jazyce, Bloc, Shock, Rock, je naplánováno na letošní rok.

Filmová společnost Ivana Krale, The Blank Generation LLC, bude i nadále zdrojem jeho nahrávek a filmů o newyorském undergroundu sedmdesátých let.

Zdroj: WARNER MUSIC ČR
Tina
(Martina )
pondělí 3. 2. 2020 16:00
, Martina . 2020. Zemřel Ivan Kral, hudebník spolupracující s Patti Smith a Iggy Popem. Vychytané.cz. [Online] 3. 2. 2020. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13409. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zemrel-Ivan-Kral,-hudebnik-spolupracujici-s-Patti-Smith-a-Iggy-Popem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 11:56