Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do Prahy zavítají nejlepší šachisté světa

PRAHA - V úterý 11. února bude v pražském hotelu Don Giovanni zahájen druhý ročník mezinárodního šachového festivalu Prague International Chess Festival 2020.
Přidat na Facebook
Své síly zde přijede poměřit mimo jiné také deset předních světových velmistrů, kteří se řadí mezi 50 nejlepších hráčů světa. Během festivalu bude probíhat bohatý doprovodný program.

Od 11. do 22. února bude pražský hotel Don Giovanni patřit šachistům, kteří zde přijedou, aby během jedenácti dnů poměřili své hráčské zkušenosti na festivalu Prague International Chess Festival 2020.

„Jedna z hlavních idejí je umožnit českým reprezentantům, nadějným juniorům a šachovým nadšencům utkat se s absolutní světovou špičkou na domácí půdě,“ vysvětluje ředitel festivalu Petr Boleslav.

„Rovněž věříme, že náš festival svým postupovým formátem utuží soutěživého sportovního ducha, posílí vůli po vítězství, upevní víru ve vlastní síly a bude zdravě motivovat české šachisty všech věkových a výkonnostních kategorií k dalšímu individuálnímu růstu,“ dodává.

Během festivalu proběhne celkem sedm turnajů:

1) MASTER TOURNAMENT – jedná se o uzavřený velmistrovský turnaj, ve kterém změří síly deset hráčů z TOP 50 světového žebříčku. Jedničkou turnaje bude aktuálně 16. hráč světa Jan-Krzysztof Duda z Polska, dále se zúčastní například Pentala Harikrishna z Indie, Nikita Vitiugov z Ruska, jenž bude obhajovat vítězství z minulého ročníku festivalu, Wei Yi z Číny, Nils Grandelius ze Švédska, Vidit Gujrathi z Indie, David Anton Guijarro ze Španělska, Markus Ragger z Rakouska, Samuel Shankland z USA a nebude chybět ani nejlepší český hráč, který ve světovém žebříčku drží aktuálně 30. místo, David Navara.

2) CHALLENGERS TOURNAMENT – účastní se jej 4 nominování čeští hráči, jedná se především o reprezentanty nebo zálohu reprezentace. Zbylých šest velmistrů je pozvaných. Tohoto turnaje se zúčastní Andrey Esipenko z Ruska, Jorden Van Foreest z Holandska, Hannes Stefansson z Islandu, Nijat Abasov z Ázerbájdžánu, Mateusz Bartel z Polska, Kacper Piorun z Polska a z České republiky Lukáš Černoušek, Van Nguyen, který se v roce 2017 stal nejmladším českým velmistrem v historii, Jan Krejčí a Tadeáš Kriebel. Vítěz tohoto turnaje postoupí v roce 2021 do MASTER TOURNAMENT.

3) FUTURES TOURNAMENT – novinkou letošního ročníku bude tento turnaj, ve kterém si poměří síly mládež do 13 let s mezinárodními úspěchy. Českou republiku bude reprezentovat trojice hráčů, z níž zatím největších úspěchů dosahuje devítiletý Václav

Finěk. Šachům se věnuje necelé čtyři roky a již se stačil stát čtyřnásobným mistrem ČR. Daří se mu i na mezinárodní scéně. Předloni byl devátý na MS v kategorii do osmi let, loni druhý na ME v kategorii do deseti let a první na MEU v kategorii do dvanácti let. Dále se tohoto turnaje zúčastní kupříkladu polští sousedé, kteří posílají Jana Klimkowského, z Turecka přijede bronzový z mistrovství Evropy škol do jedenácti let Ediz Gürel nebo bronzový z mistrovství Evropy do 12 let Izraelec Roy Vagman. „Našim cílem je umožnit právě takovým mladým hráčům účast v turnaji Futures, kde dostanou možnost zažít na vlastní kůži kolotoč velkého turnaje s již renomovanými hráči světového žebříčku, šanci nasbírat zkušenosti a rady od svých vzorů a získat pozitivní motivaci do další šachové práce,“ říká o zařazení této kategorie ředitel festivalu Petr Boleslav.

4) OPEN TOURNAMENT – otevřený mistrovský turnaj s normou GM, kterého se mohou zúčastnit šachoví hráči všech věkových kategorií či výkonnosti. Vítěz turnaje získává právo účasti v turnaji CHALLENGERS 2021. Na loňském ročníků se jej zúčastnilo téměř 200 šachistů.

5) RATINGOVÉ TURNAJE

6) RAPID TURNAJ

7) BLESKOVÝ TURNAJ

Během Prague International Chess Festival 2020 bude probíhat také bohatý doprovodný program.

Zdroj: NETWINPRODUCTION
Tina
(Martina )
pondělí 3. 2. 2020 08:00
, Martina . 2020. Do Prahy zavítají nejlepší šachisté světa . Vychytané.cz. [Online] 3. 2. 2020. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13406. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-Prahy-zavitaji-nejlepsi-sachiste-sveta-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.062s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 14:09