Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lidé přispívají na charitu i přes Aukro

ČR - Lidé dávají stále více peněz do charity. Na dobrou věc jsou ochotni přispět tisíce i desetitisíce korun.
Přidat na Facebook
Například korunka České Miss z roku 2008 Elišky Bučkové se loni vydražila za 140 400 Kč. Přes největší tuzemskou internetovou aukční síň Aukro šlo loni na charitu celých 2,44 milionu korun.

„Přispět na charitu je záslužná věc. Přes Aukro se takto loni realizovaly desítky aukcí. Charitativním aukcím odpouštíme veškeré poplatky za vystavení a provizi s tím spojenou. Některé významnější aukce podporujeme i na sociálních sítích a jinde,“ uvedl Pavel Krejčíř ze společnosti Aukro.

Příkladem úspěšné dlouhodobé charitativní akce je projekt Kola pro Afriku. Stejnojmenná organizace, která se pomocí dětem na tomto kontinentě zabývá, loni přes internetové tržiště získala bezmála 1,5 milionu korun za aukci celkem 1 044 položek. Organizace dováží bicykly do afrických zemí, což umožňuje tamním dětem dostat se snáze do škol. Ročně jde o stovky kol. „S organizací Kola pro Afriku spolupracujeme dlouhodobě a samozřejmě i jim aukční poplatky odpouštíme,“ uvedl Pavel Krejčíř.

Také korunka bývalé české miss Elišky Bučkové se prodala pro dobrou věc. Peníze šly na podporu Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. V součtu s dalšími 12 položkami šlo nakonec o celkem 170 000 korun. Značný zájem tradičně panuje též o podepsané dresy sportovců, případně i další sportovní artefakty. Například aukce čtyř podepsaných dresů fotbalistů SK Slavia Praha, kteří je věnovali zakladatelce módní značky Alex by Gianni, vynesla více než 95 000 korun. Největší zájem byl o dres špílmachra Slavie Tomáše Součka s cenou 34 866 Kč. Veškeré vybrané peníze byly věnovány předčasně narozeným dětem a jejich rodinám.

Se sportovními akcemi se charita snoubí poměrně často. Například při loňském futsalovém Davi cupu se vybralo 43 000 korun. Veškerý výtěžek byl věnován na léčbu Davidu Novotnému, který je po vážné autonehodě upoután na invalidní vozík. Mezi jinými se vydražily například kopačky a rukavice fotbalového brankáře Tomáše Koubka za 4 250 Kč nebo podepsaný dres Jaromíra Jágra za 4 100 Kč.

Zdroj: AUKRO
Tina
(Martina )
úterý 28. 1. 2020 22:00
, Martina . 2020. Lidé přispívají na charitu i přes Aukro. Vychytané.cz. [Online] 28. 1. 2020. [Citace: 2. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13401. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lide-prispivaji-na-charitu-i-pres-Aukro
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.29.69
Serverový čas: čtvrtek 2. února 2023 01:50