Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tereza Mašková zveřejnila skladbu na počest svého předčasně zesnulého

ČR - Tereza Mašková zveřejnila během vánočních svátků speciální hudební počin, skladbu Láskou se splést.
Přidat na Facebook
Píseň je jejím duetem s Alešem Kubátem (†30), který svoji rodinu a blízké předčasně opustil před rokem, kdy prohrál boj s vážnou nemocí. Zpěvačka se tímto gestem rozhodla vzdát Alešovi hold nejen jako kolegovi hudebníkovi, ale především jako blízkému příteli, a to 26. prosince, přesně rok po jeho úmrtí.

Skladbu Tereza s Alešem nahrála už před lety a v roce 2017 vyšla na jeho debutovém albu Daň z lásky. Vzhledem k tomu, že byl tento mladý umělec součástí jejího života, rozhodla se kontaktovat jeho rodinu s otázkou, zda by píseň, kterou napsal pro ně dva, mohla zvěčnit a zařadit na svoje chystané album. “Aleš byl plný lásky, kterou spolu se svým nekonečným úsměvem všem rozdával. Jsme šťastní, že tento krásný duet, který složil a s Terezkou nazpíval, bude žít dál,” vyjádřila se ke společné písni jménem rodiny Alešova sestra Kateřina Kubátová.

Tereza Mašková společně s kapelou, v níž jsou i Alešovi velmi blízcí přátelé Peter Hrnčirík (bicí), Marco Čaňo (housle) a Jakub Šedivý (kytara), nahrávku nově nahráli, jemně přeprodukovali a obohatili původní verzi o víc nástrojů.

„Aleš byl náš kamarád s obrovskými sny a obrovským srdcem. Nikdy nezkazil legraci a stále na sobě pracoval. Opustil nás příliš brzy. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, zda mám píseň vydat, a vlastně doteď nevím, jestli jsem udělala správně, i když někde hluboce v nitru cítím, že ano. Aleš by si zasloužil, aby se o jeho písni lidé dozvěděli a aby věděli, jaký byl,“ hovoří Tereza Mašková o skladbě Láskou se splést, která bude mít v jejím srdci vždy speciální místo.

Hudební vzpomínku doprovází jednoduchý klip, který natočil režisér Dušan Krajčovič.

Aleš Kubát byl mladý talentovaný hudebník, herec a moderátor. Účinkoval v seriálech Ordinace v růžové zahradě či Cesty domů. Režisér Zdeněk Troška ho též obsadil do svojí pohádky Strašidla. Po absolvování brněnské konzervatoře působil v Národním divadle Brno. V roce 2017 vydal debutové autorské album Daň z lásky.„Asi už jste ve svém životě zažili lásku, vztah anebo něco, co vaše city nenechalo chladnými. Když je člověk zamilovaný, vnímá život hodně jinak. Takový člověk se nejen zvláštně chová, ale okolní svět vnímá takovým zvláštním způsobem. A právě tento stav mě upnul k peru a papíru. Zkrátka: takové pocity jsem chtěl popsat, zhudebnit, odezdat vám. Nejde jen o píseň o lásce, ale i o světě jako takovém tak, jak ho vnímám já.“
Aleš Kubát

Zdroj: WARNER MUSIC ČR
Tina
(Martina )
středa 8. 1. 2020 10:00
, Martina . 2020. Tereza Mašková zveřejnila skladbu na počest svého předčasně zesnulého . Vychytané.cz. [Online] 8. 1. 2020. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13372. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tereza-Maskova-zverejnila-skladbu-na-pocest-sveho-predcasne-zesnuleho-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 12:02