Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Konečně! Britská grime jednička vydala album,

WORLD - A STORMZY nezklamal. Na desce Heavy Is the Head dokazuje, že mu koruna krále ostrovního rapu náleží právem.
Přidat na Facebook
Příběh jedné z nejočekávanějších nahrávek roku 2019 se začal psát už letos na jaře, kdy Stormzy vypustil singl Vossi Bop, a pokračoval v létě na slavném festivalu Glastonbury. „Z vystoupení, které bylo od začátku důležité hlavně symbolicky, udělal Stormzy vystoupení památné, o kterém se bude dlouho mluvit,“ reportovalo z dění na festivalu Aktuálně.cz Poprvé v historii se headlinerem akce stal britský rapper. Stormzy, jehož během koncertu doprovodil i zpěvák Chris Martin z Coldplay, na legendárním pódiu ve tvaru pyramidy potvrdil, že patří k nejtalentovanějším a nejinspirativnějším interpretům současnosti. „Pro britskou hudbu a popkulturu je dnes stejně důležitý, jako bývali The Beatles nebo The Clash,“ napsal Honza Vedral ve zmíněné reportáži z Glastonbury. Historii už Stormzy přepsal, když s Vossi Bop jako první grime umělec dobyl vrchol britské singlové hitparády.


Jeho první album Gang Signs & Prayer bylo v roce 2018 oceněno na Brit Awards jako nejlepší britské album a Stormzy za něj získal i titul nejlepšího britského interpreta, když pokořil i vysoce favorizovaného Eda Sheerana. Zrzavému kolegovi mimochodem hostuje na letošním No.6 Collaborations Project a pozval si ho i na svou desku. Za debut se dočkal chvály od hudebních publicistů, nominace na prestižní Mercury Prize i ovací posluchačů. O to napínavější bylo čekání na novinku Heavy Is the Head.


Britský The Telegraph kolekci šestnácti skladeb srovnává se zásadními deskami Johna Lennona a Robbieho Williamse, nadšení neskrývají ani další média: „Je to kombinace Stormzyho šarmu a talentu pro vyprávění, díky které může Heavy Is the Head potěšit jak masové publikum, tak ortodoxní grime fanoušky. Je fascinující, že takřka nemožný úkol zvládl,“ chválí Stormzyho vlivný DIY Magazine. Už nyní je zřejmé, že se šestadvacetileté hvězdě podařilo natočit album, které bude jedním z milníků roku 2019. Českému posluchači přijede Stormzy desku představit osobně, 4.3.2020 vystoupí v Malé sportovní hale.Zdroj: WARNER MUSIC ČR
Tina
(Martina )
středa 18. 12. 2019 12:00
, Martina . 2019. Konečně! Britská grime jednička vydala album, . Vychytané.cz. [Online] 18. 12. 2019. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13358. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Konecne!-Britska-grime-jednicka-vydala-album,-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.129.52
Serverový čas: sobota 10. června 2023 07:23