Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Řekni mi jakou hudbu posloucháš a já ti řeknu jaký jsi!

Posluchači klasické hudby a jazzu jsou kreativní, fanoušci popu pracovití a vyznavači heavy metalu jsou navzdory předsudkům jemní, tvořiví pohodáři. Vyplývá to z nejnovější studie skotských vědců, zkoumajících vztah mezi povahou člověka a volbou hudebního stylu, píše agentura Reuters.
Přidat na Facebook
"Lidé svou osobnost často vyjadřují hudbou, kterou poslouchají, svým oblečením, hospodami, do nichž chodí, a slangem, který používají," prohlásil autor studie Adrian North ze skotské Heriot-Wattovy univerzity. Podle Northa proto není překvapením, že charakter člověka se odráží i v jeho oblíbeném druhu hudby.

Výzkumu se zúčastnilo 36 518 lidí z celého světa, kteří před vyplněním předloženého dotazníku měli podle svého vkusu ohodnotit i 104 různých hudebních stylů.

Posluchači jazzu a klasiky jsou velmi kreativní lidé
"Vědci dlouhá desetiletí tvrdí, že fanoušci rocku a rapu mají rebelské sklony a že milovníci opery jsou bohatí a mají dobré vzdělání," uvedl North. Nyní je ale poprvé vědecky dokázán vztah mezi povahou člověka a jeho hudebními preferencemi. Výsledky publikované studie ukázaly, že posluchači jazzu a klasiky jsou obvykle velmi kreativní osobnosti s vyšší mírou sebeúcty. První však prý bývají více společenští, zatímco druzí jsou spíše nesmělí.

Vyznavači country jsou podle Northa pilní a nesmělí, fanoušci hip hopu zase otevření a společenští, kdežto milovníci nezávislé indie scény prý postrádají sebeúctu a nejsou ani příliš milí. Poslech soulu odhaluje, že tito lidé jsou tvůrčí, společenští, jemní, vyrovnaní a navíc i hrdí.

Hlasitá dunící hudba v autě odhaluje člověka s vyššími příjmy
Skotští vědci se také pokusili vysvětlit, proč se řidiči drahých sportovních automobilů rádi projíždějí ulicemi měst s hlasitou muzikou dunící ze špičkových stereosystémů jejich vozů. Ti, kteří s oblibou poslouchají hlasitou hudbu, prý obvykle patří k lidem s vyššími příjmy, zatímco uklidňující hudbě dávají přednost hůře placení lidé, vysvětlil North.
majkl
(Michal Gaja)
středa 10. 9. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Řekni mi jakou hudbu posloucháš a já ti řeknu jaký jsi!. Vychytané.cz. [Online] 10. 9. 2008. [Citace: 27. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1335. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Řekni-mi-jakou-hudbu-poslouchas-a-ja-ti-reknu-jaky-jsi!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: středa 27. září 2023 01:03