Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

S PAUL VAN DYKEM VYSTOUPÍ ŽIVĚ DALŠÍCH SEDM HUDEBNÍKŮ

První velká taneční událost letošního podzimu se neúprosně blíží. V sobotu, 20. září, přivítá poprvé pražská O2 Arena jednoho z nejpopulárnějších Djů a producentů současnosti, Paul van Dyka, který tentokrát přijede se zcela novým koncertním konceptem. Během svého čtyřhodinového vystoupení představí v zhruba hodinovém bloku své nejznámější skladby živě za doprovodu tříčlenné kapely a čtyř zpěváků. Naživo tedy uslyšíme klasiky jako Time Of Our Lives, nebo skladby z jeho posledního alba In Between, které Paul van Dyk přijel do Prahy představit vloni v září. Podívejme se tedy, kdo se vedle Paula v O2 Areně představí.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Prague Sessions 2008 s Paul van Dykem
sobota 20. září 2008 21:00
(konec +- neděle 21. září 2008 04:00)
O2 Arena
Praha (CZ)
O hudební doprovod se postará trojice německých muzikantů, kteří se proslavili v různých projektech a hudebních skupinách. Bubeník Flo Gauner začal s hraním na bicí v šesti letech, a již ve svých třinácti získával zkušenosti na prvních turné v klubech. Od té doby absolvoval více než 400 vystoupení po Evropě, USA, Asii a Austrálii, získal platinovou desku s legendární hip-hopovou kapelou „Die Fantastischen Vier“, se kterou předskakoval U2 a vystupoval v MTV Unplugged. Následovaly turné s projekty De Phazz, Hefner, Orbit.Experience, Sarah Brightman a Die Fantastichen Vier. Paul van Dyka doprovázel při živých vystoupeních v Berlíně, Moskvě, New Yorku, Los Angeles, Miami a dalších světových metropolích. Klávesista Ulf Kleiner studoval jazzové piano na univerzitě v Mainzu, a jeho hudební aktivity mají záběr od jazzu ke groove & elektronické hudbě. Spolupracuje s projekty a hudebníky jako Jeff Cascaro, Jazzteam, Megashira, Ian Pooley, Robert Owens a samozřejmě Paul van Dyk. Novozélanďan
Bruce Gainsford se proslavil jako kytarista ostrovní kapely Vega 4. Nyní Bruce doprovází Paula při živých vystoupeních.

Asi nejznámější ze čtveřice zpěváků, kteří se v O2 Aréně představí, je Ashley Tomberlin. Tato americká vokalistka má kromě svých sólových skladeb na kontě spolupráci s producenty jako Andy Moor či Above & Beyond. Skladby „Amsterdam“, „Wasting“, „Believe“ či „My World“ provázel obrovský úspěch v tanečních hitparádách a dostaly se na legendární kompilace In Search of Sunrise a State of Trance. Z aktuální spolupráce s Paul van Dykem vzešly tři tracky, které najdeme na albu In Between, a které v Praze budeme mít možnost slyšet živě.


O Vega 4 zde již řeč byla. Vedle Bruce Gainsforda byl jejím členem i Irský zpěvák Johhn McDaid, jehož originální vokály daly vzniknout právě skladbě Time Of Our Lives. Vedle tohoto hitu zazpívá i několik dalších z alba In Between.

Paul van Dyk feat. Vega 4 - Time of our Lives Radio Edit
Zpěvačka Josee Hurlock se narodila v Holandsku, ale její exotické kořeny sahají až na ostrov Curacao. Po krátkém pobytu v Německu vedla její umělecká dráha do Anglie, kde zpívala v několika kapelách, které stejně jako Massive Attack či Portishead, ovlivnil tzv. „Trip Hop“. Po návratu do Německa spolupracuje s dalšími zajímavými projekty a pracuje na sólovém projektu Maisterbest. Poslední ze čtveřice vokalistů je AmeričanRyan Merchant. Jeho hlas můžeme slyšet rovněž na albu In Between, ve skvělé skladbě Talk In Grey. Ryan se kromě vystoupení s Paul van Dykem věnuje sólové produkci a koncertuje po Americe s kapelou Neurotic City.

Paul Van Dyk-Talk In Grey (Paul Van Dyk Remix)Samotný Paul van Dyk pak při svém vystoupení používá technologii Serato Scratch Live a Ableton Live, kdy na dvou notebookách živě upravuje skladby a k tomu sám hraje na klávesy. Vedle čtyřhodinového vystoupení Paul van Dyka se během noci za Djským pultem vystřídá domácí Michael Burian, německý Dj a producent Alex MORPH, který s Paulem rovněž spolupracoval na albu In Between, a konečně jedna z největších houseových hvězd současnosti, německý Dj, producent a remixér Tocadisco.
majkl
(Michal Gaja)
úterý 9. 9. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. S PAUL VAN DYKEM VYSTOUPÍ ŽIVĚ DALŠÍCH SEDM HUDEBNÍKŮ. Vychytané.cz. [Online] 9. 9. 2008. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1332. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/S-PAUL-VAN-DYKEM-VYSTOUPÍ-ZIVĚ-DALSÍCH-SEDM-HUDEBNÍKŮ
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 15:44