Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Skupina Elán pokřtila svoje album Najvyšší čas ve výšce 95 metrů

Elán pokřtil svoje patnácté studiové album Najvyšší čas na vyhlídkové věži mostu SNP ve výšce 95 metrů.
Přidat na Facebook
Úlohy křestních otců se zhostili spisovatel, textař a dramaturg Boris Filan a hudební expert, producent a moderátor Juraj Čurný.

“V roce 1981 mi bylo 15 let a Elán vydal svoje první album Ôsmy svetadiel, teď je rok 2019, mně je 53 let a Elán vydává patnácté album. Pro mě je toto album návratem k Ôsmemu svetadielu. Je tu šest autorů hudby, víc textařů a písně jsou hudebně velmi různorodé. Od velmi tvrdých Bulvárnych krýs přes typické elánovky až po pomalé balady. ‘Elánisti’ vždycky uměli napsat skvělou poprockovou písničku na několik způsobů a s výborným textem. A právě díky tomu je Elán silný a proto ho mám rád,” řekl při křtu Juraj Čurný.

Celý křest věnovala skupina především svým fanouškům a proto se rozhodla tuto slavnostní událost naživo streamovat na svojí facebookové stránce a zároveň tak poděkovat. “Chtěl bych při této příležitosti říct velmi skromně a upřímně, že si ‘bohovsky’ vážíme našich fanoušků, kteří drží a zpívají s námi a nezradili nás. Bez VÁS bychom neexistovali,” prohlásil zpěvák a baskytarista Jožo Ráž.

“Pro nás je čest pracovat s Elánem, vždyť je to nejlepší československá skupina všech dob. Nejen díky jeho hitům, ale i proto, že se po všech těch letech dokáže postavit maloměšťáckým stereotypům a stádní ustrašenosti,” konstatoval šéf vydavatelství Warner Music Czech Republic Vladimír Kočandrle.

Druhý kmotr Boris Filan, který měl tu čest nakonec whisky polít nejen album, ale i samotného Joža Ráže, zavzpomínal a chválil: “Zdá se, že čas, kdy jsme se poprvé potkali, utekl velmi rychle. Pamatuji si, když v televizi zaklepali na dveře a chtěli se mnou spolupracovat. Dnes už je mi sice 70 let, ale duší jsem nepřestal být ‘Elánista’. Z hochů vyrostli za ten čas úžasní muzikanti, Jano Baláž je možná nejlepší kytarista, který tu kdy byl, Vašo je světový skladatel a chci upozornit i na to, jak skvěle Jožo zpívá. Zpívá líp, než kdykoli předtím. Měli bychom si všichni uvědomit, jak hodně nám toho hoši za ta léta dali.”

Album Najvyšší čas vznikalo ve studiu Jana Baláže v Bratislavě. Mix zajistili Jano Baláž, Jožo Krajčovič a Peter Fambi Farnbauer. Mastering měl na starosti Jano Červenka. Obal vytvořil letitý kamarád skupiny a autor výtvarných návrhů předchozích alb a nezaměnitelného loga Alan Lesyk.

Zdroj: WARNER MUSIC CR
Foto: Matúš Tunega
Tina
(Martina )
čtvrtek 24. 10. 2019 08:00
, Martina . 2019. Skupina Elán pokřtila svoje album Najvyšší čas ve výšce 95 metrů. Vychytané.cz. [Online] 24. 10. 2019. [Citace: 27. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13277. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skupina-Elan-pokrtila-svoje-album-Najvyssi-cas-ve-vysce-95-metru
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: středa 27. září 2023 01:24