Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

VOXEL prošel uměleckou přeměnou

Voxel vyměnil kytaru za mandolínu, sestavil kapelu Voxel & Spol. a s ní natočil svoje třetí album. S novým repertoárem vyjíždí v listopadu na turné, v průběhu kterého album Nanovo pokřtí. Už nyní představuje první singl Milion výmluv a čerstvý videoklip.
Přidat na Facebook
Voxel, známý jako písničkář s kytarou, vydal dvě úspěšná alba – Alboom! a Motýlí efekt. S albem Nanovo se s posilou za zády vydává do indie folkových končin. Jeho kapelu tvoří Dominik Kopečný (bicí, vokály), Martin "Cágo" Pohoda (baskytara, vokály) a Jakub "Jamie" Skácelík (kytara, ukulele, vokály). „Užil jsem si roky na scéně sám a teď přišel čas na změnu, z které jsem nadšený. Najednou je na pódiu 4x více energie a asi stokrát více nápadů, než kdy předtím!,“ libuje si Voxel.

Zatímco mu na předchozích deskách coby textař sekundoval Pokáč, tentokrát přispěl „pouze“ k písni Ať se plní sál, jinak si většinu textů napsal Voxel sám. „Na psaní vlastních textů jsem se připravoval dlouho. Trochu v tom možná byla i pohodlnost, když jsem měl tak skvělého parťáka,“ vysvětluje Voxel. V některých písních ho podpořil kamarád písničkář Michal Horák. Na album zařadil Voxel i skladbu Kámen a kříž, kterou nahrál se skupinou Čechomor. Vzpomíná tak na několik společných koncertů, během kterých se obě strany přesvědčily, že jim to spolu jde dobře dohromady. Karel Holas dále ještě nahrál houslový part do písně O to tu de.

Prvním singlem z alba je píseň Milion výmluv: „Vracím se v ní k jednomu složitějšímu období, kdy to vypadalo, že se moje žena se mnou rozejde. Ale nakonec vše dobře dopadlo, máme 2 děti a hypotéku k tomu.“

Album Nanovo produkoval Martin Ledvina, mix písní obstaral Lukáš Martinek a masterovalo se z poloviny u Honzy Balcárka (Light & Love) a z poloviny u Dave Greenberga na Floridě.

Písně z nového alba i žádané songy z předchozích alb zahraje Voxel s kapelou na turné, jehož první část zahájí koncertem v Chrudimi 9. listopadu.Turné NANOVO:
9. 11. Chrudim – R club
13. 11. Praha – Palác Akropolis – křest kapely a desky NANOVO
15. 11. Neratovice – Společenský dům
20. 11. Brno – Metro
29. 11. Moravská Třebová – Duku Duku
6. 12. Jaroměř – Bastio

Zdroj: WARNER MUSIC CR
Tina
(Martina )
úterý 22. 10. 2019 08:00
, Martina . 2019. VOXEL prošel uměleckou přeměnou. Vychytané.cz. [Online] 22. 10. 2019. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13269. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/VOXEL-prosel-umeleckou-premenou
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 08:29