Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Obyvatelé sídliště nezůstanou v sobotu bez MHD

Ani chystaná úplná sobotní uzavírka mezi 6.00 a 18.00 hod. části Okružní ulice na sídlišti Jižní Svahy nepřipraví jeho obyvatele o spojení městskou hromadnou dopravou. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice připravila na sobotu 6. září 2008 systém náhradní dopravy, která zajistí dopravní obslužnost sídliště i za mimořádné situace.
Přidat na Facebook
V souvislosti s celkovou obnovou povrchu Okružní ulice (budou postupně o třech sobotách tři úseky této ulice po celý den uzavřeny pro veškerý provoz včetně MHD. První taková situace nastane už tuto sobotu 6. září, kdy bude Okružní ulice uzavřena mezi 6.00 až 18.00 hod. od křižovatky se Středovou ulicí po most přes Kozlův žleb. To přeruší obvyklé trasy trolejbusových linek 6 a 8.

„Připravili jsme po dobu uzavírky odlišné vedení těchto dvou linek a zavedeme náhradní autobusovou dopravu na konečnou Kocanda přes Vršavu a ulici Mezilesí,“ uvedl hlavní dispečer DSZO Ing. Josef Polách.

Trolejbusové linky 6 a 8 budou během uzavírky jezdit s označením 6X a 8X a obě budou končit (stejně jako linka 9) na točně Středová. Současně bude v provozu náhradní autobusová linka, která bude vyjíždět podle výlukového jízdního řádu ze zastávky Školní a bude zastavovat na zastávkách Náměstí Míru a U Zámku. Autobus potom projede Vodní ulicí, Dlouhou, od Cigánova bude zastavovat na zastávkách linky 4, projede kolem Vršavy, ulicí Mezilesí a z opačné strany než obvykle přijede na točnu Kocanda. Stejným způsobem pojede tato zvláštní linka zpět, zastaví na zastávce U Zámku a ukončí svou jízdu na zastávce Školní.


Mapa uzavírky a náhradní trasy trolejbusu linky č.: 6
Mapa uzavírky a náhradní trasy trolejbusu linky č.: 8
Mapa uzavírky a náhradní trasy trolejbusu linky č.: Náhradní doprava
„To znamená, že pro obyvatele Valachova žlebu bude v době této první sobotní uzavírky nejbližší zastávka MHD Kocanda a do Zlína se z ní dostanou náhradní autobusovou linkou přes Vršavu. Lidé z uzavřené části Okružní ulice budou mít nejblíž na zastávky Budovatelská nebo Slunečná, ze kterých budou jezdit trolejbusy linek 6, 8 i 9,“ shrnuje vedoucí dopravního úseku DSZO Ing. Pavel Nosálek.

Po dobu uzavírky a náhradní dopravy budou revizoři při kontrolách jízdenek pro jednotlivou jízdu zohledňovat zpoždění a určité prodloužení doby jízdy z důvodu změny trasy nebo přestupu z trolejbusových linek 6X a 8X na náhradní autobusovou dopravu na točnu Kocanda.

„Prosíme cestující o pochopení v této mimořádné situaci, která je vyvolána uzavírkou z důvodu položení nového kvalitního povrchu komunikace s mnohaletou životností,“ dodal hlavní dispečer. Informace o náhradní dopravě budou zveřejněny na letáčcích uvnitř vozidel MHD, na zastávkách, na internetových stránkách www.dszo.cz Cestující rovněž dostanou okamžitou informaci na telefonní lince dispečinku DSZO 577 271 269.
majkl
(Michal Gaja)
pátek 5. 9. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Obyvatelé sídliště nezůstanou v sobotu bez MHD. Vychytané.cz. [Online] 5. 9. 2008. [Citace: 27. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1325. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Obyvatele-sidliste-nezustanou-v-sobotu-bez-MHD
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: středa 27. září 2023 00:05