Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na zlínsku brzy začne Kávafest

ZLÍNSKÝ KRAJ - Milovníci kávy stříhají metr a nemohou se dočkat. Týden plný kávového opojení přichází. Zamiřte tedy na Zlínsko, ve dnech 1. až 7. října to propukne. Akce vyvrcholí Dnem kávy 19. října v Kongresovém centru přímo ve Zlíně.
Přidat na Facebook
Kávafest bude letos příjemně pestrý. Do týdenního kofeinového maratonu se zapojilo na 25 podniků z celého Zlínského kraje. Nejvzdálenější zapojenou kavárnou je Tucan Café z Valašského Meziříčí. Lázeňští hosté v Luhačovicích mohou navštívit hned tři místa. Do akce kráčí i tři regionální pražírny (Pražírna výběrové kávy Kroměříž, Pražírna Coffeespot v Babicích a Pražírna kávy Bramito v Napajedlích). „Zvláštností je zapojení Golf Resortu Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Potěšující také je, že v každém okrese Zlínského kraje máme nějaký podnik,“ pochvaloval si organizátor Kávafestu Jaroslav Střecha.

Jak návštěvníci poznají, zda se kavárna přidala k festivalu? „Každý zapojený podnik je označen plakátem Kávafestu a v každém je k dispozici omezené množství vytištěných kávových pasů. Kávové pasy si mohou všichni vytisknout také doma, PDF je uloženo na webu kavafest.cz,“ poradil Střecha.

Návštěvníci Kávafestu budou mít za úkol od 1. do 7. října sbírat razítka do pasů a hrát o příjemné ceny. Hlavní výhrou je poukaz do luxusního hotelu v Luhačovicích pro dva se snídaní a wellness. Pořadatelé připravili také soutěž Vyfoť kafe a vyhraj. I v tomto případě výherce pojede se svou polovičkou do luxusního hotelu v Luhačovicích.

Třešinkou na dortu celého Kávafestu bude Den kávy. Kdo jej navštíví, vychutná si nejen samotnou kávu, ale i spoustu přednášek. Koordinátorka SCA ČR Adina Bálková vysvětlí, co je to výběrová káva. Jak nastavit domácí kávovar pro nejlepší kávu? To prozradí Roman Hiller z Centra kávovarů Otrokovice. Josef Hora z Pražírny kávy Kroměříž zase popíše cestu za kávou na plantážích v Indii. A zahraniční host ze Slovenska, autor knihy U kávy o kávě a kávovinách Jozef Augustín se podělí o své zážitky a zkušenosti s černým a tolik voňavým mokem.

Na Dni kávy potěší příchozí i různé workshopy. Ty i z laika udělají takřka odborníka na přípravu espressa či domácí kávy. Nebudou scházet degustace světleji pražené kávy pod vedením Lukáše Kaňovského. (Vstup na cupping je dobré si rezervovat mailem nebo na Facebooku/kavafest). Den kávy přinese i různé soutěže.

Na akci najdou lidé více než 15 kávových stánků. Jde o velké kávové značky i regionální a lokální pražírny. Všichni budou moci ochutnat pestrou škálu káv různých chutí a na místě si je porovnat a samozřejmě i nakoupit. Mnozí jistě ocení i speciální kávové pivo.

Bližší informace i časový harmonogram najdou zájemci na stránkách www.kavafest.cz a na Facebooku na události akce.

Zdroj: Dachmedia, s.r.o.
Tina
(Martina )
pátek 27. 9. 2019 16:00
, Martina . 2019. Na zlínsku brzy začne Kávafest. Vychytané.cz. [Online] 27. 9. 2019. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13226. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-zlinsku-brzy-zacne-Kavafest
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.056s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 16:41