Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Třídenní slavnost vína a burčáku v Mikulově láká na hudební hvězdy

Bohatý hudební i vinařský program ozdobí již 72. ročník Pálavského vinobraní.
Přidat na Facebook
To se tradičně koná druhý zářijový víkend od 6. do 8. září. Na pódiu amfiteátru nebo náměstí vMikulově vystoupí například Mirai, Miro Žbirka, Ewa Farna, Tata Bojs, Katarína Knechtová, David Koller, Jelen a Míša Tučná, Naďa Urbánková nebo Hradišťan & Jiří Pavlica a další umělci. Novinkou je odpočinková zóna sjídlem nebo výroba originálního kroje. Pořadatelé pro desítky tisíc návštěvníků každoročně připravují lákavý program, jehož součástí je i družina krále Václava IV., který dorazí na mikulovské Náměstí vpátek večer po boku šarmantní královny Chantal Poullain. Královský pár se pak vsobotu projde s historickým a krojovaným průvodem Mikulovem. Společně vylisují pálavský hrozen a při audienci požehnají Purkmistrovu vínu.„Vinobraní je především oslavou vína a práce vinařů. Návštěvníci si tak mohou užít víno vmnoha jeho podobách na všech místech Mikulova,“ uvedla Petra Eliášová, ředitelka pořádající agentury Mikulovská rozvojová.

Na zámku se zabaví i děti

Zámecký sál bude po tři dny patřit Národní soutěži vín mikulovské vinařské podoblasti, jejíž součásti je ochutnávka více než 700 vzorků těch nejlepších vín za doprovodu cimbálové muziky. Na zámecké terase u Udírenské věže nebude ani letos chybět ukázka zpracování hroznů v podání Sedleckých vín. Velké oblibě se těší tradiční rodinná soutěž „Po stopách vinaře“, která zájemce seznámí sprací a životem vinaře. Vsále i vdalších částech zámku včetně zámecké zahrady jsou pro účastníky akce připraveny degustace Vinařství Vinofol, Víno Marcinčák nebo Víno Mikulov Sommelier Club & Vinařství Pavlov.Program nezapomíná ani na děti, jimž bude patřit zámecká zahrada –snabídkou her, pohádek, písniček, soubojů šermířů a rytířů. Děti se pobaví také na Kozím hrádku.

I dvě letošní novinky se pojí k zámku: na jeho východní terase se mohou návštěvníci pustit do tvorby originálního kroje pod vedením Venduly Pucharové Kramářové, výtvarnice a zakladatelky módní značky Pecka Fashion.Gajdošův sál patří čtyřem významným osobnostem a panelové diskuzi nazvané „Cesta vína naším životem“. Na téma Víno a věda, společnost, zdraví a ekonomika budou smoderátorem Liborem Nazarčukem diskutovat psychiatr Cyril Höschl, ekonom Martin Slaný, enolog a vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství na MENDELU v Lednici Mojmír Baroň a sociolog Dušan Šimek.

Chantal včele průvodu

Pálavské vinobraní je úzce spjato s moravským folklórem, proto se na pódiu historického náměstí po celé tři dny představí řada národopisných souborů, cimbálových muzik a dechových hudeb. Jedinečností pálavských krojů na návštěvníky čeká vsobotu v poledne, kdy městem projde krojovaný průvod, vjehož řadách se sešikují nejen mikulovská chasa, ale i kroje zokolních vesnic. Folklorní zážitek na náměstí jistě podtrhne i Hradišťan & Jiří Pavlica. O zábavu na Náměstí se dále postarají kapely jako Laura a její tygři, Lenka Nová skapelou, Naďa Urbánková sBokomarou, Modrý Cimbál nebo Top Dream Company. Nevšední zážitek slibují také akrobaté na chůdách vpodání Long Vehicle Circus nebo veselé představenístand-up od KOKO comedy. Vneděli se do čela průvodu z mikulovského náměstí na Svatý kopeček postaví sama královna Chantal – tentokráte v civilu.

Hudební smršť v amfiteátru

Významní hosté české a slovenské hudební scény vystoupí vpátek a vsobotu na pódiu mikulovského amfiteátru. Pátek patří například mladé skupině hrající ve stylu indie-electro Brixtn, popové kapele Mirai, polsko-české zpěvačce Ewě Farné a v Mikulově žijícímu Davidu Kollerovi. Sobotní přehlídku slavnostně zahájí král Václav IV. s královnou Chantal Poullain a pěvecký sbor Fogáš. Po nich se na pódiu vystřídají české a slovenské hudební hvězdy: od Dashy a Pajky Pajk sEpoque Quartetem, přes Sebastiana, Katarínu Knechtovou, legendárního Mira Žbirku, či kapely Support Lesbiens a Tata Bojs. Koncerty a hudební vystoupení všech žánrů si mohou návštěvníci vyslechnout i na pódiích po celém Mikulově -od horního nádvoří přes malou scénu amfiteátru, ul. Českou před kinem nebo ve Vinařském městečku, které láká také na degustace vdesítkách stánků vinařů nejen zmikulovské podoblasti.

Food trucky

Novinkou letošních mikulovských oslav je také chilloutová zóna plná food trucků v ulici Alfonse Muchy. Zajímavý je i doprovodný program vpodobě degustace a prodeje vína Vinařství Volařík, vyhlídkové lety vrtulníkem nad městem i Svatým kopečkem, oživlé prohlídky Jeskyně na Turoldu nebo výstavy, na něž se mohou zájemci vydat do Regionálního muzea zámku Mikulov.Kompletní program i řadu užitečných informací o vstupenkách, dopravě, ubytování nebo parkování najdou zájemci na stránkách www.palavske-vinobrani.cz, Facebooku i Instagramu. Permanentka na kompletní program vinobraní stojí do konce srpna 600 korun a na místě je vstupné na všechny tři dny 700 korun. Děti do 12 let a ZTP-P vstupné neplatí.Levnější vstupné na akci se dá pořídit jen do konce tohoto měsíce.

Zdroj: Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
úterý 27. 8. 2019 13:00
, Martina . 2019. Třídenní slavnost vína a burčáku v Mikulově láká na hudební hvězdy . Vychytané.cz. [Online] 27. 8. 2019. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13187. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tridenni-slavnost-vina-a-burcaku-v-Mikulove-laka-na-hudebni-hvezdy-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 01:40