Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Valašské záření 2008 nabídne i vojenské ležení, turnaj rytíř

V duchu oslav sedmistého výročí od první písemní zmínky o městu Vsetínu se tentokrát ponese jubilejní desátý ročník kulturně společenská akce Valašské záření, která se uskuteční od 5. do 7. září. V programu nebude chybět ani historické vojenské ležení, kejklíři, turnaj rytířů ani středověká krčma. Lidé se mohou těšit i na představení z katovské dílny, ukázky palných zbraní nebo přehlídku vsetínských pánů v podání místních ochotníků.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Valašské záření 2008 - Pátek
pátek 5. září 2008 18:00
(konec +- sobota 6. září 2008 01:00)
Pódium na Svárově
Vsetín (CZ)
Letošní „Záření“ však bude mnohem bohatší a bude probíhat prakticky v celém centru města: před vsetínskou radnicí, v parku, v areálu Dolíček u Sandriku, v sokolovně, před vsetínským zámkem a na dalších místech. „Páteční rozjezd obstarají místní taneční a pěvecké soubory a sportovní kluby. Na večer je pak připraveno vystoupení Ivana Mládka se skupinou Banjo Band a Skupiny Griffis s Martinem Filákem,“ nastínila páteční program na hlavním pódiu na Svárově vedoucí oddělení kultury vsetínské radnice Eva Liďáková. Souběžně však bude v areálu Dolíček u Sandriku probíhat pestrý program pro mládež, který připravily místní neziskové organizace společně se střediskem volného času Alcedo pod názvem Hudební stan pro mladé.

Další dny se už ponesou především v duchu historie. „Při této příležitosti jsme připravili zajímavý program pro děti i dospělé, který začne už v 10 hodin průvodem městem od vsetínského zámku před radnici a následně do Panské zahrady. Tam již bude připraveno historické městečko se vším, co k němu patřilo – s komedianty, kejklíři, šermíři, středověkými rytíři, katovskou dílnou, sokolníky, mincovnou nebo středověkou krčmou,“ přibližuje Eva Liďáková. Večer se pak uskuteční průvod s loučemi, turnaj rytířů, ohňové kejklířské šou a chybět nebude ani ohňostroj. Na své si ale přijde i mládež, protože po celý den bude u Sandriku probíhat již šestý ročník soutěžní přehlídky amatérských kapel Valašské žlůvení.

Nedělní akce odstartuje před vsetínským zámkem společná modlitba za město Vsetín za doprovodu Pěveckého sboru Jasénčanky, cimbálové muziky Jasénka, vsetínského jazzového uskupení Jazz Hec a pěveckého sboru Masarykova gymnázia. Odpoledne pak bude i tentokrát patřit divadelnímu ztvárnění historických událostí vztahujících se ke Vsetínu. „Letošní představení jsem nazval Vsetínští páni aneb Setteinz – město rytířského řádu templářů v obrazech. Už z názvu je zřejmé, že tentokrát se bude jednat o přehlídku majitelů vsetínského panství tak, jak je zaznamenali vsetínští kronikáři,“ přiblížil představení jeho režisér Pavel Rejman. Definitivní tečkou za letošním Valašským zářením bude Valachiáda, kterou každoročně organizuje Spolek pro zachování valašských tradic.

Program Valašského záření obohatí řada doprovodných akcí. Mezi nimi například promítání dokumentů o Vsetínu v kině Vatra, jarmark lidových výrobců a řemesel, výstavy fotografií Petra Zhoře a Jindřicha Štreita nebo šestý ročník mezinárodního motoristického podniku Internext cross country rally.

Eva Stejskalová
majkl
(Michal Gaja)
středa 3. 9. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Valašské záření 2008 nabídne i vojenské ležení, turnaj rytíř. Vychytané.cz. [Online] 3. 9. 2008. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1317. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Valasske-zareni-2008-nabidne-i-vojenske-lezeni,-turnaj-rytir
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 16:09