Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Žirafí samička ze zlínské zoo se jmenuje Ashanti

Samička žirafy Rothschildovy, která se 30. července narodila ve zlínské zoo, má již má své jméno. V pátek 29. srpna jej v rámci zábavného odpoledne na rozloučení s prázdninami vybrali sami návštěvníci zoologické zahrady.
Přidat na Facebook
Dva týdny mohli návštěvníci zoologické zahrady, ale také internetových stránek vybírat jméno pro samičku žirafy Rothschildovy. A nápadů bylo opravdu hodně. Během krátké doby se nám sešlo přibližně 3 000 hlasovacích lístků se šesti stovkami nejrůznějších jmen. Do užšího výběhu se nakonec dostalo 6 jmen - Ashanti (návrh ošetřovatelů, pro který hlasoval i největší počet návštěvníků), Aisha, Kenya, Noemi, Safira a Zaira. Jméno pro žirafí samičku pak v rámci programu EURODEN - Rozloučení s prázdninami vybrali samotní návštěvníci. Nejhlasitější potlesk zazněl pro Ashanti. V řeči domorodců znamená Ashanti krásná, silná, zdravá žena. Kmotrem žirafí samičky se stal europoslanec Tomáš Zatloukal, který symbolicky pokřtil dětským šampaňským alespoň plyšovou žirafu.

Navíc jsme ze 153 hlasovacích lístků, které podpořily právě toto jméno, vylosovali 1 výherce. Od zlínské zoo získal speciální dárek - prohlídku zoo s návštěvou chovatelského zázemí. Tím šťastným se stal pan Libor Běhal z Karviné.

Žirafí samička Ashanti se má čile k světu. Váží přibližně 80 kilogramů, což je o 20 více než po narození, a vyrostla o 20 centimetrů. Nyní měří něco málo přes dva metry. Návštěvníci ji mohou obdivovat v pavilonu afrických kopytníků a ve venkovním výběhu přibližně 15 měsíců. Poté v rámci spolupráce s ostatními zoo najde svůj nový domov v jiné zoologické zahradě. Žirafy Rothschildovy chováme od roku 1998. V současné době chovnou skupinu tvoří jedenáctiletý samec Bataro, stejně stará samice Kamila (matka Ashanti), desetiletá samice Tejla a téměř roční samička Dorka. Ashanti je již 8 mládětem žirafy Rotshschildovy ve zlínské zoo.
majkl
(Michal Gaja)
úterý 2. 9. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Žirafí samička ze zlínské zoo se jmenuje Ashanti. Vychytané.cz. [Online] 2. 9. 2008. [Citace: 27. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1315. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zirafi-samicka-ze-zlinske-zoo-se-jmenuje-Ashanti
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: středa 27. září 2023 01:39