Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Slovácké léto 2019: koncerty, sport i benefice

12. ročník sportovně-kulturního festivalu Slovácké léto proběhl v Uherském Hradišti od 28. června do 7. července. Kromě tradičních večerních koncertů a sportovních disciplín nabídli několik novinek.
Přidat na Facebook
Mezi ty nejúspěšnější se zařadily závody dračích lodí nebo cyklo závody pro děti. Slovácké léto opět hostilo prestižní volejbalovou sérii Super Cup a díky šesti benefičním večerům překonalo magickou hranici 1 milionu korun, které poslalo na benefiční účely.

1 300 registrovaných sportovců

V průběhu 10 dnů nabídlo Slovácké léto téměř dvacítku sportů pro rekreační sportovce i profesionály. Opět se konaly Žhavé běhy na 5, 10 a 21 kilometrů, in-line vyjížďka, závody strongmanů nebo turnaj v pétanque. Nechyběl plážový fotbal, plážová házená a samozřejmě plážový volejbal včetně prestižního Super Cupu.

„Pokaždé se do Uherského Hradiště moc těším, protože je tady unikátní atmosféra a koncept Slováckého léta se mi moc líbí. I ve světě se pomalu ukazuje, že spojení kultury, sportu a zábavy je ta správná cesta. Protože když se udělá někde jen turnaj, přijde pár lidí. Ale když se to všechno spojí, má to úplně jiný efekt a stane se z toho obrovská akce výjimečná pro všechny strany,“ pochvaloval si Robert Kufa, pravidelný účastník Super Cupu v Uherském Hradišti. Spolu s parťákem Leem Willimasem nenašli přemožitele a v neděli 7. července si ze Slováckého léta odvezli vavříny vítězství.

S velkým zájmem se setkala premiéra dračích lodí na řece Moravě nebo unikátní skluzavka Slide Czech. Rozšířila se i nabídka vyžití pro děti.

„Nejmenší se mohli zapojit do běžeckých závodů a se slušným ohlasem se setkaly i cyklo závody. V průběhu celého festivalu se mohly děti vyřádit v Decathlon zóně a vyzkoušet si například stolní tenis, střílení na branku nebo lukostřelbu,“ uvedl hlavní organizátor Slováckého léta Marek Pochylý.

„Do všech disciplín Slováckého léta 2019 se zapojilo okolo 1 300 sportovců,“ doplnil další rekordní údaj.

Déšť Mirai nezastavil

Největšími taháky Slováckého léta se opět staly večerní koncerty na Masarykově náměstí. To zcela zaplnili Žlutý pes, Iné Kafe, Mňága a Žďorp, Fleret nebo Mirai. Posledně jmenované kapele sice při koncertu pršelo, ale ani hudebníci, ani návštěvníci se deště nezalekli a vytvořili na Masarykově náměstí jedinečnou atmosféru.

Benefiční večery překonaly očekávání

Během šesti benefičních večerů mohli návštěvníci koncertů přispívat dobrovolným benefičním vstupným, ke kterému vždy přispěl i partner večera.

„Od návštěvníků jsme získali 105 511 korun, partneři přidali 112 083 korun. Celkově jsme na podporu konkrétních organizací nebo rodin vybrali a odeslali 217 594 koruny. Tím se nám za 11 let trvání Benefice Slováckého léta podařilo překonat hranici 1 milionu korun, které jsme získali na podporu těch, kteří to potřebují,“ radoval se Marek Pochylý.

V letošním roce si organizátoři Slováckého léta ve spolupráci s městem Uherské Hradiště vzali na starost i úklid ulic přilehlých k Masarykovu náměstí především po večerních koncertech.

„Už několik let spolupracujeme se Sběrnými surovinami UH a nyní jsme udělali další krok k tomu, aby se účastníci Slováckého léta i obyvatelé Uherského Hradiště cítili během festivalu příjemně,“ uzavřel Marek Pochylý.

13. ročník Slováckého léta se uskuteční v termínu 3. – 12. července 2020.

Vše o festivalu Slovácké léto najdete www.slovackeleto.cz


Zdroj: Petra Kučerová, Slovácké léto
Foto: Otakar Hofr
Tina
(Martina )
úterý 9. 7. 2019 08:00
, Martina . 2019. Slovácké léto 2019: koncerty, sport i benefice. Vychytané.cz. [Online] 9. 7. 2019. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13142. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Slovacke-leto-2019:-koncerty,-sport-i-benefice
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 02:06