Aktuální akce
čtvrtek 25. července 2019
Benátská! s Impulsem
21:00 Areál Vesec, Liberec
Europe, Richard Műller, Karel Gott, Chinaski, Čechomor, Lenny, No Name, Václav Neckář a Bacily, Michal Hrůza a Marek Ztracený, Harlej, Traktor, Vítkovo Kvarteto, Doctor PP, Láďa Křížek, Noid, SPS nebo Ee!
Skunk Anansie
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Skunk Anansie
pátek 26. července 2019
Hrady CZ
12:00 Hrad Švihov, Švihov
Anna K., Aneta Langerová, Arakain & Lucie Bílá, Dymytry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, Marpo & Troublegang, Michal Ambrož & Hudba Praha, Michal Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Poletíme?, PSH, Rybičky 48, Sto zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout, Elis Mraz, Eliška Buociková
Benátská! s Impulsem
21:00 Areál Vesec, Liberec
Europe, Richard Műller, Karel Gott, Chinaski, Čechomor, Lenny, No Name, Václav Neckář a Bacily, Michal Hrůza a Marek Ztracený, Harlej, Traktor, Vítkovo Kvarteto, Doctor PP, Láďa Křížek, Noid, SPS nebo Ee!
Reklama. Chcete ji také?

Skokan skočil ze skály pod Vyšehradem

Pomohl mu flyboard.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Highjump 2019
pátek 2. srpna 2019 21:00
(konec +- sobota 3. srpna 2019 04:00)
Lom
Hříměždice (CZ)
Český skokan do vody z extrémních výšek Denis Vantuch si vybral zajímavé místo na trénink. Se svým teamem se rozhodl skočit ze skály pod legendárním Vyšehradem, podobně jako to udělal bájný kůň Šemík s Horymírem. Po prozkoumání hloubky pod vodní hladinou se ale tento plán rozplynul. Na pomoc mu ale přispěchal jeden z nejlepších flyboardistů světa, Petr Civín. Oba společně vystoupali do výšky okolo 13 metrů. Jednalo se o trénink na nadcházející závody High Jump v Hřiměždicích."Bohužel skočit z horní skály by bylo moc riskantní. V místě dopadu do vody je totiž malá hloubka, a tak jsem nechtěl riskovat. Proto jsme se domluvili s Petrem Civínem, skvělým flyboardistou, aby nám trošku pomohl," řekl devatenáctiletý Denis Vantuch z Brna. Ten se skákání do vody věnuje již několik let a jeho největších úspěchem bylo vítězství v Českém poháru na závodě High Jump v roce 2017. "S Petrem jsme vystoupali na flyboradu do výšky okolo 13 metrů a odtud skočili oba salto vzad. Myslím, že to dopadlo dobře," usmívá se Denis.

Petr Civín patří mezi nejlepší letce na flyboardu světa. Pravidelně se zúčastňuje prestižních závodů, mistrovství světa i různých exhibičních show. Na posledním závodu světového poháru v Rusku se umístil na skvělém čtvrtém místě. "Skákání s Denisem bylo zajímavé. Vlastně jsme neměli vůbec čas na trénink, ale oba jsme zkušení, a tak všechno klaplo. Myslím, že na High Jumpu můžeme předvést ještě více. U Vyšehradu to bylo ale zajímavé tím nápadem a spojením s pověstí o Šemíkovi," řekl Petr Civín, který na závodech High Jump předvede exhibiční show.

Celá akce byla přípravou na letošní ročník skokanských závodů High Jump, které se konají po dvacáté v lomu v Hřiměždicích u Příbrami v termínu 2. a 3. srpna 2019. Kromě skokanských závodů je zde připraven hudební program. Na několika podiích vystoupí například Kraak and Smaak, PSH, Vypsaná fixa, Kapitán Demo, Fast Food Orchestra, Smack a mnoho dalších.

Dodal: Martin Zvoníček
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 2. 7. 2019 08:00
Chovancová, Michaela. 2019. Skokan skočil ze skály pod Vyšehradem. Vychytané.cz. [Online] 2. 7. 2019. [Citace: 21. 7. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13132. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skokan-skocil-ze-skaly-pod-Vysehradem
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 54.198.246.164
Serverový čas: neděle 21. července 2019 21:28