Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Skokan skočil ze skály pod Vyšehradem

Pomohl mu flyboard.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Highjump 2019
pátek 2. srpna 2019 21:00
(konec +- sobota 3. srpna 2019 04:00)
Lom
Hříměždice (CZ)
Český skokan do vody z extrémních výšek Denis Vantuch si vybral zajímavé místo na trénink. Se svým teamem se rozhodl skočit ze skály pod legendárním Vyšehradem, podobně jako to udělal bájný kůň Šemík s Horymírem. Po prozkoumání hloubky pod vodní hladinou se ale tento plán rozplynul. Na pomoc mu ale přispěchal jeden z nejlepších flyboardistů světa, Petr Civín. Oba společně vystoupali do výšky okolo 13 metrů. Jednalo se o trénink na nadcházející závody High Jump v Hřiměždicích."Bohužel skočit z horní skály by bylo moc riskantní. V místě dopadu do vody je totiž malá hloubka, a tak jsem nechtěl riskovat. Proto jsme se domluvili s Petrem Civínem, skvělým flyboardistou, aby nám trošku pomohl," řekl devatenáctiletý Denis Vantuch z Brna. Ten se skákání do vody věnuje již několik let a jeho největších úspěchem bylo vítězství v Českém poháru na závodě High Jump v roce 2017. "S Petrem jsme vystoupali na flyboradu do výšky okolo 13 metrů a odtud skočili oba salto vzad. Myslím, že to dopadlo dobře," usmívá se Denis.

Petr Civín patří mezi nejlepší letce na flyboardu světa. Pravidelně se zúčastňuje prestižních závodů, mistrovství světa i různých exhibičních show. Na posledním závodu světového poháru v Rusku se umístil na skvělém čtvrtém místě. "Skákání s Denisem bylo zajímavé. Vlastně jsme neměli vůbec čas na trénink, ale oba jsme zkušení, a tak všechno klaplo. Myslím, že na High Jumpu můžeme předvést ještě více. U Vyšehradu to bylo ale zajímavé tím nápadem a spojením s pověstí o Šemíkovi," řekl Petr Civín, který na závodech High Jump předvede exhibiční show.

Celá akce byla přípravou na letošní ročník skokanských závodů High Jump, které se konají po dvacáté v lomu v Hřiměždicích u Příbrami v termínu 2. a 3. srpna 2019. Kromě skokanských závodů je zde připraven hudební program. Na několika podiích vystoupí například Kraak and Smaak, PSH, Vypsaná fixa, Kapitán Demo, Fast Food Orchestra, Smack a mnoho dalších.

Dodal: Martin Zvoníček
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 2. 7. 2019 08:00
Chovancová, Michaela. 2019. Skokan skočil ze skály pod Vyšehradem. Vychytané.cz. [Online] 2. 7. 2019. [Citace: 6. 7. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13132. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skokan-skocil-ze-skaly-pod-Vysehradem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 35.168.111.204
Serverový čas: pondělí 6. července 2020 14:23