Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Týden mezi horoskopy

Snad každý z nás čte s oblibou horoskopy, přeci chceme vědět, co nás ten den čeká a co nás nemine.. Ale je to pravda? Fungují předpovědi budoucnosti spolehlivě?
Přidat na Facebook
Ne, že bych byla přespříliš pověrčivá a přikládala nějaký význam znamením a horoskopům. Naopak, myslím si o sobě, že jsem docela racionální a realistická. Snad právě to mne přivedlo na nápad věnovat jeden týden sledování, jak se astrologie porovná s prostým životem prosté zaměstnané ženské. Už tím spíše, že můj oblíbený deník mi každé ráno podsouvá „odborně“ zpracovaný horoskop na daný den.

V pondělí mi bylo hvězdami předurčeno chatrné zdraví, překvapení od dětí a zajímavá zpráva. V úřední poště nebylo zajímavého ani zbla a soukromá žádná nepřišla. Zdravíčko sloužilo na jedničku, tak snad ta dítka? Syn ohlásil vytržený zip, dcera nejasnosti ve vektorové matematice, ale to mne z míry nemohlo vyvést. A přece, byl vyluxovaný obývák, a to mi překvapením skoro vyrazilo dech.

Úterní horoskop hovořil o úspěchu, štěstí ve hře a dni plném lásky. Nedělo se nic, nepovažuji-li za úspěch včasný příchod domů. Partner byl v práci, sportku ten den nelosovali. Zato pes se rozhodl mne milovat tak, že celou noc bojoval o místečko v nohách mojí postele.

Středa měla proběhnout v klidu a pohodě. Ráno jsem zaspala, při úprku do zaměstnání prošvihla autobus, zasekl se mi diktafon a po návratu domů rodina demonstrovala nechuť k čemukoli, včetně studené večeře. Inu, nebyla-li pohoda, byl večer alespoň klid, protože po rozčilené diskuzi odešel partner naštvaně spát hned po televizních novinách.

Čtvrtek sliboval odpočinek a dohnání všech nashromážděných restů. Absolvovala jsem dvě nelehká jednání, zvládla reportáž ve zdravotnickém zařízení. Rychle zhltla rohlík s něčím a pospíchala do studia moderovat složitou a bouřlivou besedu o práci policie. Domů jsem dorazila ve stavu vyčerpání a aniž bych cokoli udělala z povinností současných či odkládaných, usnula jsem v křesle.

Páteční předpověď mě vylekala, konflikty, úraz a ztráta peněženky člověka na růžovo opravdu nenaladí. Ejhle, den byl jako korálek. Všichni, které jsem tento den střetla, byli vlídnost sama. Trauma se nekonalo ani na duši natož na těle. Na poště jsem vyzvedla peníze a uložila je do peněženky, která zůstala v kabelce. Pravda, doma jsem zasponzorovala dceru, která si vyhlédla super spodní prádélko, synovi zaplatila cédéčko. Muž a pes naštěstí neměli žádné požadavky a tak mně i něco málo zbylo.

Sobota měla být věnována cestování a zážitkům z cest. Protože jsem měla naplánovánu řadu prací pro blaho rodiny, mou nejdelší cestou byla ta za nákupem do samoobsluhy. A zážitkem z cest snad mohla být psí potyčka mezi naším jezevčíkem a hafanem o velikosti malého slona. Vyhrál ten náš, neboť soka zmátl rychlým zalehnutím a ten jej ze svého nadhledu v rozběhu minul.

Poslední, nedělní horoskop hovořil o kulturních zážitcích a společenském uplatnění. Kultura nebyla v plánech, a tak ji musela zastoupit televize, nic moc. Zato uplatnění bylo velkolepé, alespoň v rodinném společenství. Chutnal oběd i večeře, ocenil se vsazený zip a pohled do vyleštěného zrcadla.

To jsem si oddechla, když ten průzkumový týden minul. A výsledek. Život si prostě dělá, co chce, hvězdy nehvězdy. A není to vlastně dobře?

Olga

redakce
(redakční článek )
pátek 6. 10. 2006 08:00
, redakční článek. 2006. Týden mezi horoskopy. Vychytané.cz. [Online] 6. 10. 2006. [Citace: 4. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=131. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tyden-mezi-horoskopy
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.122s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: pondělí 4. července 2022 02:29