Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ZLÍN FILM FESTIVAL ZNÁ VÍTĚZNÉ FILMY 59. ROČNÍKU

Poroty na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež již zhlédly všechny soutěžní snímky a vybraly ty vítězné.
Přidat na Facebook
Festival, který promítl celkem 145 soutěžních filmů, se tak blíží do svého závěru. Nejúspěšnějším se stal německý snímek Rocca mění svět, získal ceny od porot i diváckou cenu.Mimo soutěžn íprojekce nabídl festival s tématem Objevuj & poznávej svým návštěvníkům filmy s náměty přírody, lidí a země i bohatý doprovodný program s akcentem na cestovatelské besedy a osobnost Miroslava Zikmunda.

Končící 59. ročník Zlín Film Festivalu již má své vítěze, pořadatelé oznámili oceněné tvůrce a jejich filmy.Čtyři z nich pak promítnou v sobotu 1. června. Do Zlína zavítala také řada významných českých a zahraničních osobností, mezi nimi zpěvák Karel Gott, herci Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Anna Geislerová, Jan Potměšil, Klára Pollertová-Trojanová, Klára Issová, Jan Cina, britská herečka Eleanor Worthington-Cox, MilenaTscharntke z Německa či irská herečka Jordanne Jones. Své filmy uvedlo a doprovodilo bezmála 200 delegací.

Festival se může pochlubit 2600 akreditovanými hosty a více než 42 000 diváky, kteří za osm dní zavítali do kinosálů nebo navštívili satelitní projekce.„Jsme rádi, že si sekce Objevuj & poznávej našla své diváky a že i letos tématem pro naše návštěvníky byl opravdu film. Podepsalo se na tomi to, že dáváme větší prostor reprízám a tím divákům umožníme zhlédnout více filmů a také to, že ve Zlíně funguje filmová výchova a že diváci, když vyjdou z kina, mají kde být spolu,“ uvedla umělecká ředitelka Markéta Pášmová.

„Celkovou návštěvnost za všech devět dní včetně zítřejšího programu odhadujeme na 110-115 tisíc lidí, což je o něco méně než v minulém roce a to zejména kvůli počasí, které nám tentokrát příliš nepřálo,“ řekl prezident festivalu Čestmír Vančura.

Zlatý střevíček získaly filmy Nezapomenutelné léto sTess (nejlepší hraný film pro děti), Malé velké lži (nejlepší hraný film pro mládež) a český animovaný snímek Pod mrakem (nejlepší krátký animovaný film). Hned čtyři ocenění posbíral německý film Rocca mění svět, z toho tři ceny od porot a také cenu za divácky nejúspěšnější celovečerní film.

Předáno bylo také ocenění za práci v oblasti dětské filmové tvorby. Zlatý střevíček za vynikající interpretaci písní v českých filmech získal zpěvák, herec a malíř Karel Gott.

Už při zahajovacím večeru si cenu Grand Prix Zlín Film Festivalu za dlouhodobé zásluhy o rozvoj kinematografie pro děti a mládež a její prezentaci si z festivalu převzal výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha.

Letošní ceny rozšířilo i nové ocenění v kategorii evropských debutů, které nese název Cena Karla Zemana - zvláštní cena poroty za vizuální ztvárnění filmu. Získal ji německý snímek režiséra Erika Schmitta Cleo cestuje v čase.

59. ročník Zlín Film Festivalu se inspiroval stými narozeninami legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda a zvolil za své téma Objevuj & poznávej. Ten příští, jubilejní 60. ročník, se bude konat od pátku 29. května do neděle 6. června 2020.„Jeho tématem bude především oslava našeho festivalu jako takového.Chceme se ohlédnout za celými šedesáti lety. Ani ne tak s nostalgií, spíše je to pro nás výzva,jak ho udělat lepším pro další léta,“ prozradil Čestmír Vančura.

Kromě zlínského publika mohli vybrané festivalové filmy vidět také diváci v dalších satelitních městech. 59. ročník oficiálně završí projekce a doprovodný program v Mikulově, kde se od 7. do 11. června již potřetí budou konat Mikulovské ozvěny Zlín Film Festivalu.

Zdroj: Ing. Kateřina Martykánová, ZFF
Tina
(Martina )
pátek 31. 5. 2019 21:31
, Martina . 2019. ZLÍN FILM FESTIVAL ZNÁ VÍTĚZNÉ FILMY 59. ROČNÍKU. Vychytané.cz. [Online] 31. 5. 2019. [Citace: 15. 7. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13068. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ZLÍN-FILM-FESTIVAL-ZNÁ-VÍTĚZNÉ-FILMY-59.-ROCNÍKU
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 3.81.25.236
Serverový čas: středa 15. července 2020 20:03