Aktuální akce
neděle 5. července 2020
STING
21:00 Zámecká zahrada, Slavkov u Brna

Skupina XIII. STOLETÍ oživuje Frankensteina

Gothic rocková skupina XIII. Století vydává tento pátek album Frankenstein, a to v digitální podobě a na CD i na vinylu.
Přidat na Facebook
Album Frankenstein obsahuje singly z tvorby XIII. Století, které nevyšly na řadových albech. Většina z nich dostala novou podobu. Především je však doplňují dvě nové písně – Frankenstein a Chaotika. Titulní skladba je poklonou gotickému žánru a zároveň odkazem na dílo Mary Shelleyové a její slavný román. Všechny skladby napsal a album produkoval filosof temnoty Petr Štěpán, vůdčí osobnost skupiny: „Téma Frankenstein mě fascinuje celý život. Chovám k němu obrovský respekt.

Frankenstein bude vždy nadčasový a ztvárnit jej hudebně pro mě byla osobní výzva. Zrodit své vlastní monstrum.“

Skupina XIII. Století vznikla v roce 1991. Hraje kytarový gothic rock vycházející z původního odkazu gotické vlny a punku. Ve svém žánru patří k naší absolutní špičce s přesahem do zahraničí. Vyhledávané jsou její koncerty v Polsku, v Německu, na Slovensku a v Rusku. Vystupuje na mezinárodních festivalech a přehlídkách. V roce 2013 byla skupina oceněna prestižní hudební cenou Břitva a byla uvedena do “Galerie legend”. Skupina hraje ve složení Petr Štěpán (zpěv, kytara), Pavel Štěpán (bicí nástroje), Miroslav “Palda” Paleček (basová kytara) a Kateřina Kameníková (klávesové nástroje).

zdroj: WARNER MUSICTina
(Martina )
pátek 31. 5. 2019 12:00
, Martina . 2019. Skupina XIII. STOLETÍ oživuje Frankensteina. Vychytané.cz. [Online] 31. 5. 2019. [Citace: 2. 7. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13067. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skupina-XIII.-STOLETÍ-ozivuje-Frankensteina
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 3.236.64.1
Serverový čas: čtvrtek 2. července 2020 17:03