Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mysteriózní thriller Trhlina si v českých kinech našel své diváky.

Podívejte se, jak se filmařsky připravuje pravá mrazivá a tísnivá hororová atmosféra.
Přidat na Facebook
Již týden mají možnost fanoušci hororu a napínavých tajemných příběhů vidět v kinech mysteriózní thriller Trhlina, který řeší záhadu zmizení lidí ve slovenském pohoří Tribeč.

Předlohou filmu je stejnojmenný knižní bestseller Jozefa Kariky, který rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tribeč.
Jak se napínavý text z knihy filmařsky proměňuje v napínavé scény pro diváky v kinech se můžete podívat v následující ukázce:


Film byl uveden v ČR pod názvem Trhlina 9. května ve slovenském znění s českými titulky.
Hrají: Matej Marušin, Mária Bartalos, Tomáš Maštalír, Dávid Hartl
Režie: Peter Bebjak


O filmu:
Možná je to jen legenda, možná záměrná mystifikace a možná děsivá pravda. Ale až příliš mnoho z tohoto příběhu se skutečně stalo…
Igor, nezaměstnaný vysokoškolák, se v rámci absolventské praxe dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie. Zde náhodou objeví záznamy Waltera Fischera, jednoho z pacientů, který před sedmdesáti lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč. Když se po dvou měsících stejně záhadně objevil, byl dezorientovaný, na celém těle měl nevysvětlitelná zranění a nedokázal popsat, co se mu stalo a kde poslední týdny strávil. Ač byl dlouhodobě hospitalizován, již nikdy se nezotavil.
Když se Igor pustí do pátrání po podrobnostech Fischerova příběhu, zjistí, že tento případ vůbec nebyl ojedinělý. Záznamy o lidech, kteří se v Tribeči ztratili, sahají až daleko do minulosti. K mnoha z nich ale došlo relativně nedávno. Proto se Igor spolu se svou přítelkyní Miou, milovníkem konspiračních teorií Andrejem a tvrdým skeptikem Davidem vydává do tribečských lesů zjistit, jaká je pravda. Pátrání, které zpočátku působí jako nevinná zábava nesourodé skupinky, však končí tragicky…
(Knihu Trhlina u nás vydalo Argo v českém překladu Jiřího Popiolka)
Fotografie k filmu najdete v press zóně webu Falcon.cz

Lenny
(Lenka Nosková)
sobota 18. 5. 2019 01:00
Nosková, Lenka. 2019. Mysteriózní thriller Trhlina si v českých kinech našel své diváky.. Vychytané.cz. [Online] 18. 5. 2019. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13022. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mysteriozni-thriller-Trhlina-si-v-ceskych-kinech-nasel-sve-divaky.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 02:11