Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vandráci okouzlili publikum, nemocnice získaly 100 tisíc korun

Téměř 1300 diváků se 2. května ve Zlíně a 3. května v Uherském Hradišti zúčastnilo celkem tří cestovatelských besed Vandráků – Vagamundos Pavla Lišky a Honzy Révaie, kteří v Kongresovém centru Zlín a kině Hvězda v Uherském Hradišti vyprávěli o svém putování na motorkách po Střední Americe.
Přidat na Facebook
Představení byla benefiční, a tak po odečtení nákladů mohli organizátoři – spolek Mysli Jinak a Benefice Slováckého léta – předat dvěma nemocnicím ve Zlínském kraji dohromady 100 tisíc korun.

Jedna beseda ve Zlíně a dvě v Uherském Hradišti. Na každé z nich vtipní Vandráci rozesmáli i dojímali publikum svými historkami o tom, jak celého čtvrt roku cestovali z Panamy do Mexika a natáčeli netradiční motocestovatelský dokument.

Ve Zlíně bylo téměř vyprodáno a v Uherském Hradišti nezůstala nazmar ani jedna vstupenka. Ze zlínského představení organizátoři získali 50 tisíc korun, které předali řediteli Krajské nemocnice Tomáše Bati MUDr. Radomíru Maráčkovi. Stejnou částku získali i ze dvou besed v kině Hvězda. 50 tisíc korun pak putovalo do rukou ředitele Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petra Sládka.

„Peníze pro Benefici získáváme především sběrem a následným prodejem plyšových hraček, někdy po dvacetikorunách, proto je pro nás taková částka opravdu skvělá a máme z ní velkou radost. Poděkování patří Vandrákům, ale také všem, kteří si vstupenku zakoupili a k tomuto skvělému výsledku přispěli,“ děkoval zakladatel Benefice Slováckého léta i spolku Mysli Jinak Marek Pochylý.

Cílem projektu Mysli Jinak je ukázat lidem, že věci jdou dělat jinak, než je dělá většina lidí, a že takový přístup může vést k úspěchu. Proto spolek Mysli Jinak pořádá přednášky inspirativních osobností. Výtěžek po odečtení nákladů věnuje Benefici Slováckého léta. Benefice Slováckého léta nese název podle sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto. Benefice získává prostředky zejména sběrem a následným prodejem plyšových hraček za symbolickou hodnotu.

„V posledních měsících se nám podařilo posunout Benefici Slováckého léta o velký kus dopředu. V zimě jsme spustili benefiční výzvu Úsměv pro tebe, se kterou jsme mimo jiné absolvovali úspěšnou misi v Třinci. Na tyto úspěšné benefiční aktivity nyní navázali Vandráci,
díky čemuž jsme se za celé jedenáctileté působení Benefice přiblížili jednomu milionu korun, které jsme věnovali na dobročinné účely,“ neskrývá radost Marek Pochylý.

A snaha o rozšiřování Benefice Slováckého léta a podporu její aktivity bude pokračovat i nadále. „Na letošní Slovácké léto chystáme nový systém benefičního vstupného. Každý večer bude mít partnera, který zdvojnásobí výtěžek od návštěvníků. A vždy budeme vybírat finanční prostředky na konkrétní příběh. Už teď nám můžete posílat tipy, koho bychom měli podpořit,“ vyzývá Marek Pochylý.

Benefice Slováckého léta v uplynulém roce prozatím podpořila:
Nové dresy pro volejbalistky Slovácké Slávie –10 000
Uherskohradišťská nemocnice - 50000
Krajská nemocnice Tomáše Bati -50000
Fotoaparát pro Zdravotně sociální středisko - 5000
Ping-pongový stůl a sportovní vybavení pro dětský domov ve Vizovicích– 7 000
Lesní školka Claviacula– 10 000
„Darovaná radost“ – podpora 2 rodin z Uherského Hradiště-20000
Terezka Milatová z Třince - 85300
V předchozím roce:
Kojící křeslo pro Uherskohradišťskou nemocnici -10000
Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště -20000
DOZP Medlovice - 20 000

Zdroj: Petra Kučerová
Tina
(Martina )
neděle 5. 5. 2019 17:00
, Martina . 2019. Vandráci okouzlili publikum, nemocnice získaly 100 tisíc korun. Vychytané.cz. [Online] 5. 5. 2019. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12985. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vandraci-okouzlili-publikum,-nemocnice-ziskaly-100-tisic-korun
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.129s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 14:32