Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
úterý 25. června 2019
PHIL COLLINS: Still Not Dead Yet Live
21:00 O2 Arena, Praha
PHIL COLLINS
SLAYER: FINAL WORLD TOUR
21:00 Tipsport Aréna , Praha
SLAYER
Rock for People Concerts: Brass Against
21:00 Fléda, Brno
Brass Against
TUNESDAY
23:00 Roxy, Praha
středa 26. června 2019
Kool & the Gang
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Kool & the Gang
MARK KNOPFLER
21:00 O2 Arena, Praha
MARK KNOPFLER
AVENUE 33
23:00 Roxy, Praha
čtvrtek 27. června 2019
Walk Off The Earth
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Walk Off The Earth
YESTERDAY
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
PLACES + FACES (UK)
23:00 Roxy, Praha
pátek 28. června 2019
Fingers Up 2019
15:00 Morava Camp, Mohelnice
Mystic Sk8 Cup 2019
21:00 Skate Park Štvanice, Praha
tba.
SLUNCE JE TAKÉ HVĚZDA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
SUBLIME
23:00 Roxy, Praha
sobota 29. června 2019
Melvins

21:00 Lucerna - Music Bar, Praha
Melvins

Mystic Sk8 Cup 2019
21:00 Skate Park Štvanice, Praha
tba.
ANNABELLE 3
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
CLIMAX
23:00 Roxy, Praha
Reklama. Chcete ji také?

Národní kolo Mattoni Grand Drink 2019 ovládl Jan Šebek

Že originalita, inovace a cit pro vyváženou chuť jsou nejdůležitějšími ingrediencemi moderní mixologie, znovu dokázal 22. ročník národního nominačního kola Mattoni Grand Drink.
Přidat na Facebook
Ten se konal v úterý 2. dubna v českobudějovickém baru Žlutá ponorka. Nominační kolo Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů představilo nejlepší české barmany a jejich neotřelé nealkoholické drinky.

Prestižní soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink přinesla za dobu své existence již mnoho origináních nealkoholických drinků, na nichž je možné sledovat vývoj trendů v míchání koktejlů. Letošní cenné vítězství vybojoval Jan Šebek s drinkem Birdie, který porotu nadchl nejen zajímavou recepturou, ale samozřejmě především chutí. V receptuře se skvěle doplňuje chuť acai, yuzu a bezinky s minerální vodou Mattoni. Právě ta je stěžejní ingrediencí, kterou obsahují všechny koktejly míchané v rámci soutěže. Podmínkou je také nízká kalorická hodnota drinku. Každý koktejl by měl navíc odpovídat současným trendům barmanského světa.

„Mattoni dlouhodobě podporuje zdravý životní styla nealkoholické koktejly. Proto jsme rádi, že trend nealkoholických drinků získává v posledních letech čím dál větší oblibu. Soutěž Mattoni Grand Drink je navíc pro nás jako pro značku minerální vody velkou inspirací. Díky ní známe nejnovější trendy moderní mixologie a můžeme jim přizpůsobovat i naše produkty – ať už se jedná o nové příchutě, či limitované edice hotových nealkoholických koktejlů,“ popisuje dlouholetou spolupráci se soutěží manažer značky Mattoni Jan Kolafa. „Jsem velice rád, že jsem mohl zahájit další ročník této soutěže. Mattoni Grand Drink je již tradiční světovou soutěží a za léta své existence získala ve světě velkou popularitu. Světovou barmanskou asociací je dokonce považována za jednu z nejlepších a nejvíce respektovaných barmanských soutěží na světě. Na letošní ročník světového finále letos dorazí soutěžící i z mnoha exotických zemí a dá se tak očekávat, že mezinárodní konkurence bude opravdu veliká. Proto jsem moc rád, že naši republiku bude letos reprezentovat Jan Šebek se svým opravdu originálním a trendy koktejlem a držím palce, aby se mu podařilo vybojovat co nejlepší příčku,“ popisuje ředitel soutěže Mattoni Grand Drink Miroslav Černík.

Pravidla soutěže jsou velice přísná. Soutěžící barmani musejí své drinky vytvořit tak, aby byly trendy, inovativní, kreativní a zároveň nízkokalorické. Na jejich přípravu před porotou mají pouhých 7 minut. Národního kola Mezinárodního mistrovství v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink se letos zúčastnilo 12 soutěžících. Mezi nimi vynikl Jan Šebek se svým koktejlem Birdie. „Můj drink byl inspirovaný jarní přírodou a přírodní minerální vodou Mattoni. Na jaře k nám přilétají z tropických krajin ptáci. Takže jsem použil tropická ovoce yuzu a acai, která mají velké množství vitaminů a dalších prospěšných látek. Pak jsem se se surovinami vrátil k nám do České republiky a zkombinoval jsem tropické plody s typicky českými surovinami – bezinkový cordial a vinný mošt. A dolil jsem ho perlivou minerálkou Mattoni, která drink pěkně odlehčí,“ přiblížil svůj vítězný koktejl Jan Šebek.

Druhé místo obsadil Jan Zlámaný s drinkem Match-ttoni a z třetí příčky se radoval Tomáš Staněk s drinkem nazvaným Lady Mineral.

9. Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink, na němž bude Jan Šebek reprezentovat Českou republiku, se uskuteční v rámci Mattoni koktejl festivalu 8. června na pražském Staroměstském náměstí.

Zdroj: Bc. Viktorie Sonnková, Image CZ, a.s.
Tina
(Martina )
pátek 12. 4. 2019 08:00
, Martina . 2019. Národní kolo Mattoni Grand Drink 2019 ovládl Jan Šebek. Vychytané.cz. [Online] 12. 4. 2019. [Citace: 25. 6. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12952. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Narodni-kolo-Mattoni-Grand-Drink-2019-ovladl-Jan-Sebek
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 34.204.43.11
Serverový čas: úterý 25. června 2019 11:37