Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Cesta do pravěku v nových barvách míří do kin

Legendární film Karla Zemana Cesta do pravěku prošel digitálním restaurováním a v nových barvách se po mnoha letech dočká uvedení na plátna kin.
Přidat na Facebook
Cesta do pravěku vstoupí do kin 25. dubna, slavnostní představení nové verze proběhneu ž3. dubna v kině Dlabačov, kde ji uvede i britský režisér a animátor John Stevenson, režisér populárního animovaného filmu Kung Fu Panda.
Díky kompletní technické renovaci dostala Cesta do pravěku takovou podobu, jakou měla při své premiéře v roce 1955. Technici podnikli s filmem podobnou dobrodružnou cestu proti proudu času, jako jeho hrdinové.
Cesta čtyř kluků do dávné historie prošla digitálním restaurováním v rámci projektu „Čistíme svět fantazie“ a stala se posledním filmem projektu. Projekt „Čistíme svět fantazie“ vznikl v roce 2014 za účelem digitálně zrestaurovat vybrané filmy Karla Zemana do nejvyšší možné kvality, uvést je na velkých filmových plátnech a nabídnout divákům nový pohled na českou klasiku, který odpovídá současné době moderních technologií.
V letech 2015 a 2016 se díky němu povedlo zrestaurovat snímky Barona Prášila Vynález zkázy. „Vzhledem k množství materiálu, který jsme museli zpracovat, rozmanitým technologiím a filmařským trikům, které Karel Zeman ve filmu použil, řadím Cestu do pravěku k technologicky nejsložitějším restaurátorským projektům, které jsme dělali,“ prozradil Ivo Marák, odborník na digitální restaurování filmů a technologický ředitel studia UPP, které se dlouhodobě podílí na trikových scénách řady Hollywoodských velkofilmů.
Kmotr restaurované verze John Stevenson uvádí Karla Zemana a Raye Harryhausena jako dva své největší filmové vzory. Britský tvůrce, který stojí za The Muppet Show a režíroval animovanou komedii Kung Fu Panda, povede v pátek 5. dubna od 10:00 hodin volně přístupnou přednášku„ masterclass“ vprostorách FAMU na Smetanově nábřeží.
Mimo jiné prozradí fungování velkých amerických animačních studií a představí případovou studii výroby filmu Kung Fu Panda.

Zdroj: Lukáš Vedral / Bontonfilm
Tina
(Martina )
čtvrtek 28. 3. 2019 08:00
, Martina . 2019. Cesta do pravěku v nových barvách míří do kin. Vychytané.cz. [Online] 28. 3. 2019. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12912. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cesta-do-praveku-v-novych-barvach-miri-do-kin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 02:19