Aktuální akce
pondělí 18. března 2019
ZELENÁ KNIHA
20:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
RY X
21:00 Palác Akropolis, Praha
RY X
BAS: Milky Way
21:00 Chapeau Rouge, Praha - Staré město
BAS
FREE MONDAYS
23:00 Roxy, Praha
úterý 19. března 2019
CO JSME ZASE KOMU UDĚLALI?
20:20 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Blood Youth
21:00 Chapeau Rouge, Praha - Staré město
Blood Youth
Mike Shinoda
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Mike Shinoda
TH!S vs. VEES - ROCK OFF FINAL SHOW
21:00 Lucerna - Music Bar, Praha
středa 20. března 2019
LOVENÍ - DAMSKÁ JÍZDA
19:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
čtvrtek 21. března 2019
GLOW IN THE DARK!
23:00 Roxy, Praha
pátek 22. března 2019
100% TECH HOUSE
21:00 Blok 12, Zlín
Orbith, Dominik Gehringer, Ian Kita
BICEP (Ninja Tune/UK)
23:00 Roxy, Praha

Vojtěch Bureš finalistou John Lennon Songwriting Contest

Vojta Bureš z kapely Doctor Victor je finalistou prestižní celosvětové skladatelské soutěže John Lennnon Songwriting Contest

Přidat na Facebook
Ještě se ani nestihli vzpamatovat z divokého mini turné po Kalifornii a už mají zase co slavit. 

Retro rocková skupina Doctor Victor, známá hlavně pro svá energická živá vystoupení a nekompromisní rockový zvuk, se totiž momentálně raduje z úspěchu jejich frontmana Vojty Bureše alias Victora, kterému se podařilo dostat do finále prestižní skladatelské soutěže John Lennon Songwriting Contest. Uspěl se skladbou Can’t Stop Rock’n’Roll kterou kompletně nahrával, produkoval, mixoval.Tato multižánrová soutěž, do které se každoročně hlásí tisíce skladatelů z celého světa si klade za cíl pokračovat v odkazu Johna Lennona a podpořit perspektivní hudební skladatele. Vznikla v roce 1997 a dveře v ní mají otevřené jak profesionální hudebníci, tak i amatéři. Ti zde soutěží ve 12 kategoriích rozdělených podle žánrů a mezi porotce, kteří je hodnotí, patří například zpěvačka Fergie, hudební legendy George Clinton, Bootsy Collins, Sheila E a nebo třeba legendární baskytarista Flea z Red Hot Chilli Peppers. Ti Vojtu Bureše poslali do finále se skladbou Can’t Stop Rock’n’roll.

„Jsem rád že si mou skladbu všimli v zahraničí. Za ocenění jsem porotě vděčný a motivuje mě k další tvorbě. Can’t Stop Rock’n’roll je o síle vůle, která je nezastavitelná podobně jako hudební styl, který přežil dodnes,“ tvrdí Vojta Bureš.

Ze vstupních poplatků účastníků soutěže je navíc financovaný vzdělávací autobus Johna Lennona, ve kterém se nachází mobilní nahrávací studio. Ze soutěže tak můžou něco získat nejen její výherci, ale taky děti z celé Velké Británie, které se tak můžou například v rámci školní výuky naučit nahrávat hudbu nebo vytvářet videoklipy a dokumenty.

Kapela Doctor Victor aktivně koncertuje a v Česku si ji jako předkapelu vybrali například legendární AC/DC. Nyní se chystá na turné s domácí legendou Kabát. Dále má tato energická trojice za sebou kromě amerického i dvě anglická turné a může se pyšnit spoluprací s baskytaristkou Idou Nielsen nebo zpěvákem Nazareth Danem McCaffertym, s kterým nahráli jeho třetí studiové album. Vlastní desku však mají na kontě jen jednu. Nese příhodný název 1st Prescription a je dostupná pouze v elektronické podobě na oficiálních internetových stránkách kapely.

„Chtěl bych, aby mohlo album 1st Prescription vyjít i ve fyzické podobě a momentálně hledám vydavatelství, které by tuto myšlenku podpořilo,“ dodává Vojta Bureš. Ten je mimo jiné držitelem prestižního stipendia na Berklee College of Music a provozuje hudební školu Doctor Victor Academy, kde sám i učí.

Dodala: Tatiana Gazi
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 12. 3. 2019 19:00
Chovancová, Michaela. 2019. Vojtěch Bureš finalistou John Lennon Songwriting Contest. Vychytané.cz. [Online] 12. 3. 2019. [Citace: 18. 3. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12885. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vojtech-Bures-finalistou-John-Lennon-Songwriting-Contest
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 107.23.176.162
Serverový čas: pondělí 18. března 2019 20:32