Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

CAPTAIN MARVEL - ZAJÍMAVOSTI

Zde máme pro vás pár zajímavostí z filmu Captain Marvel
Přidat na Facebook
- Snímek Captain Marvel představuje vůbec první filmovou sérii filmového světa společnosti Marvel, jejíž hlavní postavou je žena.
- Anna Boden, která režírovala snímek Captain Marvel společně se svým dlouholetým režijním partnerem Ryanem Fleckem, je vůbec první ženskou režisérkou v rámci filmového světa společnosti Marvel.
- Film Captain Marvel je prvním snímkem v rámci filmového světa společnosti Marvel, který se odehrává v devadesátých letech a chronologicky se tak řadí před všechny ostatní filmy společnosti Marvel Studios s výjimkou snímku Captain America: První Avenger.
- Snímek Captain Marvel vznikl na motivy stejnojmenné comicsové série, která je vydávána od roku 1967. Konkrétně se tvůrci filmu inspirovala příběhovou linií, kterou vytvořila Kelly Sue DeConnick, jejíž verze této postavy se příběhu filmu stala hlavní inspirací.
- Protože se snímek Captain Marvel natáčel v Los Angeles a jeho okolí, využili jeho tvůrci při natáčení řadu lokací v blízkosti Los Angeles, například elektrárnu Eastwood Power Station či jezero Shaver Lake ve Fresnu, ale také poušť v Lucerne Vally či leteckou základnu Edwards Air Force Base.
- Jedním ze světů, které výtvarník filmu Andy Nicholson v okolí Los Angeles pro potřeby natáčení stvořil, byla Torfa. Nicholson se svým týmem využil prostředí pískovny a lomu v Simi Valley a s pomocí stovek kilogramů písku ho přeměnil ve vizuálně velice dynamickou lokaci.
- Pro potřeby natáčení jedné ze scén v Los Angeles tvůrci filmu využili starého obchodního centra v severním Hollywoodu a vybudovali pro něj nový exteriér, který zahrnoval prodejnu Radio Shack, videopůjčovnu Blockbuster a také čistírnu oděvů. Celé místo působilo tak realistickým dojmem, že k obchodům nezřídka zamířili kolemjdoucí, kteří netušili, že se jedná o filmové kulisy!
- Brie Larson, která představuje Carol Danversovou / Captain Marvel, a Lashana Lynch, jež ztvárnila zkušební pilotku Marii Rambeauovou, společně navštívily vojenskou leteckou základnu Nellis Air Force Base v Las Vegas, aby zde podstoupily velice exkluzivní výcvik a na vlastní kůži si vyzkoušely let ve stíhacím letounu F-16.
- Brie Larson měla také možnost setkat se a strávit čas s brigádní generálkou Jeannie Marie Leavittovou, která se v roce 1993 stala první stíhací pilotkou americké Air Force a byla také první ženou, která byla pověřena velením letky stíhacích letounů.
- Tým kostymérky Sanjy Hays vytvořil pro Brie Larson celkem osm obleků Captain Marvel. Obleky, které jsou použity pro hlavní záběry filmu, jsou primárně ušité z kůže se speciálním modrým perleťovým povrchem, který se leskne, když na něj dopadne světlo.
- Skrullové mají tmavě fialové, asymetrické obleky, díky kterým se velice výrazně odlišují od svých nepřátel z řad Hvězdných sil Kree, jež jsou oděni do tyrkysovo-černých obleků s výraznými symetrickými liniemi.
- Pro roli kocoura Goose uspořádali tvůrci filmu konkurz, aby se nakonec rozhodli pro kocoura jménem Reggie. Reggieho doprovázel tým tří dalších kocourů – Archie, Gonzo a Rizzo – a každý z nich se specializoval na specifický výcvik.
- Všechny překvapilo zjištění, jak skvěle vychází Samuel L. Jackson s kočkami. Nikdo netušil, že má kočky tak moc rád!
- Brie Larson brala své přípravy na roli Captain Marvel velice vážně. Pět dní týdně trénovala dvě hodiny denně, přičemž její trénink sestával z boxu, kick-boxu, juda, zápasu a jiu-jitsu. Postupně si také vypracovala formu, která jí umožnila uzvednout přes 100 kilogramů v mrtvém tahu, 180 kg při zvedání pánví a dokonce dokázala utáhnout jeep – což jsou pozoruhodné výkony na herečku, která se nikdy posilování příliš nevěnovala!
- Za účelem vytvoření efektů mladšího Nicka Furyho a agenta Coulsona oslovili tvůrci filmu vedoucího týmu vizuálních efektů Chrise Townsenda a výtvarníky ze společnosti pro tvorbu vizuálních efektů Lola s žádostí, aby oba herce přetvořili ve verze z poloviny devadesátých let. A rozhodně nebylo na škodu, že jak Samuel L. Jackson, tak Clark Gregg vypadají na svůj věk oba velice dobře!
- Hvězdné síly Kree mají k dispozici rozmanité množství zbraní. Velitel Hvězdných sil používá gravitační rukavice, pistoli a dýku, zatímco Korath je vyzbrojen pistolí a dvěma meči a Minn-Erva má pro změnu ostřelovací pušku a pistoli.
- Skrullové používají pušky a pistole a také ochromující pušky a elektrické obušky.

Zdroj www.falcon.cz
Lenny
(Lenka Nosková)
čtvrtek 7. 3. 2019 08:00
Nosková, Lenka. 2019. CAPTAIN MARVEL - ZAJÍMAVOSTI. Vychytané.cz. [Online] 7. 3. 2019. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12857. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/CAPTAIN-MARVEL---ZAJÍMAVOSTI
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 04:24