Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Fun Lovin' Criminals příští týden v Praze

Fun Lovin' Criminals přivezou do Prahy hudební ironii i tarantinovskou atmosférou
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Fun Lovin’ Criminals
středa 13. března 2019 21:00
(konec +- čtvrtek 14. března 2019 04:00)
Forum Karlín
Praha 8 - Karlín (CZ)
Koncert Fun Lovin’ Criminals, který bude nejen nesentimentálním ohlédnutím za zlatými (a divokými) 90. léty, už je na dohled. 13. března na pódiu karlínského Fora parta newyorských „kriminálníků“ ukáže, že má pořád ostře nabito nejen humorem, ale její municí je stále geniální mix hip-hopu, metalu, rock’n’rollu, funku, blues s příměsí soulu, jazzu i latiny. V Praze Fun Lovin’ Criminals zahájí evropskou část turné k novému albu Another Mimosa, které navazuje přesně po dvaceti letech na kultovní album Mimosa. Stejně jako tehdy je věnováno zejména coververzím oblíbených songů členů kapely. „V České republice máme skvělé fanoušky a pokaždé jsme se tu cítili úžasně,” říká zakládající člen, baskytarista, zpěvák a klávesista Brian “Fast” Leiser a dodává: „Chceme vždycky lidi vtáhnout do naší muziky tak, aby si spolu s námi celou show užili. Na koncerty Fun Lovin’ Criminals se totiž chodí za radostí.” Dodejme, že jedním z důvodů proč Fun Lovin’ Criminals, ač původem z New Yorku, mají širokou oblibu v Británii i u nás, je i typický humor a nadhled, se kterým glosovali svět gangsta partiček i smysl pro sarkasmus, ironii a sebeironii. Proto si jejich poetika rozumí s filmy režiséra Quentina Tarantina, o čemž svědčí mimo jiné jejich největší hit Scooby Snacks.

Koncertní set samozřejmě nabídne i pohled do bohaté historie kapely. Po Praze legendární kapela zavítá do Berlína, Kodaně a Hamburku.

Fun Lovin’ Criminals se na svém Another Mimosa UK/Europa Tour jako první v evropské části zastaví 13. března 2019 v pražském Foru Karlín. Koncert začíná od 21.00. Předprodej v síti Ticketlive.cz Více na www.funloving.cz nebo na www.facebook.com/flcprague/, oficiální událost na www.facebook.com/events/2103709269870639/.

Fun Lovin’ Criminals se dali v New Yorku dohromady v roce 1993, klíčové bylo setkání kytaristy a zpěváka Hueye Morgana, basisty a klávesáka Briana "Fast" Leisera and bubeníka Stevea Borgoviniho. První album Come Find Yourself vyšlo na značce Chrysalis v létě roku 1996 a zabodovalo zejména ve Velké Británii. V roce 1998 vydávají u labelu Virgin Records album 100% Colombian, jemuž vévodil hit Koream Bodega. V roce 1999 zaznamenali famózní úspěch na legendárním festivalu v Glastonbury, kde odehráli skvělý set na ústřední Pyramida Stage. Téhož roku odchází zakládající člen Steve Borgovini, po třech letech spolupráce s Maxwellem "Mackie" Jaysonem jej na bubenické židli natrvalo vystřídal leicesterský rodák Mark Reid aka Frank Benbini. Vydávají další studiová alba Loco (2001), Welcome to Poppy's (2003), Livin' in the City (2005) a Classic Fantastic (2010). Úspěšně koncertují a nyní vydávají album Another Mimosa, které navazuje na album Mimosa z roku 1999, oblíbenou kompilaci s povedenými předělávkami starších písní.

Živé koncerty tohoto amerického tria s evropským smyslem pro humor a nadhled jsou stále fascinující energií a nasazením, jaké málokdy najdeme u podstatně mladších muzikantů. Potvrdí se to jistě i 13. března ve Foru Karlín.
Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 5. 3. 2019 08:00
Chovancová, Michaela. 2019. Fun Lovin' Criminals příští týden v Praze. Vychytané.cz. [Online] 5. 3. 2019. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12854. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fun-Lovin_-Criminals-pristi-tyden-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 02:22