Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

JIŽNÍPÓL vydává reedici svého jediného alba

Skupina Jižní pólvydává reedici svého jediného, eponymního alba zroku 1991, ke kterému připojila bonusový materiál pocházející ztéhož období a přidala album snikdy nevydanými nahrávkami.
Přidat na Facebook
Pražská skupina Jižní pól patřila v druhé půli osmdesátých let k nejvýraznějším zjevením na české hudební scéně. Pokládala základní stavební kameny zdejší indie rockové hudby a zároveň patřila k těm kapelám, jež se snažily dokázat, že ani pop nemusí být nutně synonymum nevkusu. Skupina inspirovaná Davidem Bowiem, U2 nebo The Cure byla pokračováním legendární novovlnné formace Letadlo, kterou na jaře 1983 nekompromisně „zařízl“ smutně proslulý článek Nová vlna se starým obsahem vydaný v komunistickém týdeníku Tribuna. Po roce 1991 skupina přestala vystupovat a ke koncertování se vrátila až v roce 2014.

Album Jižní pól (1991) vyšlo původně pouze na vinylu a je vyhledávanou a ceněnou sběratelskou raritou. Písně Smutná Máry, Kristýna z Berlína nebo Sám se svým nebem jsou dodnes na playlistech Radia 1 i Radia Beat. Remasterovaná verze přichází jako dlouho očekávaná reakce na stále se objevující žádosti fanoušků o oficiální reedici legendárního alba. Na první disku právě vydávaného dvojalba ho doplňují píseň Hé Rám z jediného vydaného singlu (1988) a skladby původně vydané na kompilaci Nové horizonty (1990). Druhý disk kompletuje studiové nahrávky z let 1985 –1991, ke kterým je připojena jedna novinka z letos dokončovaného nového alba. Zahrnuje nikdy nevydané nahrávky od vůbec první skladby nahrané v roce 1985 v domácím letenském studiu po písně v prvních verzích předcházejících nahrávky pro LP a první novinku z připravovaného alba. Stylová a aranžérská pestrost tvoří nečekaně nadčasový a dynamický celek, který jako by ignoroval běh času. Široké rozpětí výrazu, který Jižní pól, resp. většinový autor skladeb Josef Vondrášek, elegantně volí k podtržení nálady písní, sahá od reggae přes funk až po hard rock. Texty zaujmou svými tématy, slogany i vtipnou ironií a nadhledem.

Jižní pól poslouchejte / stahujte zde: https://WMCZ.lnk.to/JizniPol

Zdroj: Mgr. Marcela Kočandrlová, WARNER MUSIC
Tina
(Martina )
sobota 2. 3. 2019 08:00
, Martina . 2019. JIŽNÍPÓL vydává reedici svého jediného alba . Vychytané.cz. [Online] 2. 3. 2019. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12847. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/JIZNÍPÓL-vydava-reedici-sveho-jedineho-alba-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.119s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 02:39