Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ondřej Ruml natočil klip k vypůjčené písni Praha bolestivost

Zpěvák Ondřej Ruml natočil klip k další písni ze svého a cappella alba Nahubu. Tentokrát vybral pro obrazové ztvárnění skladbu Praha bolestivosti. Klip poprvé promítnul během zahajovacího koncertu letošní etapy své One Man Show Nahubu ve Švandově divadle v Praze.
Přidat na Facebook
Baladickou píseň Praha bolestivosti napsal Robert Křesťan a Ondřej Ruml si ji „vypůjčil“ na své třetí studiové album Nahubu vydané před třemi lety, za které byl nominován na Cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku a získal ocenění v anketě Žebřík. Klip natáčel vloni na Islandu. „Kamarádi mi zavolali, že něco točí na Islandu a jestli tam za nimi nechci přijet. Na tento ostrov jsem se vždycky chtěl podívat –krajina, příroda, jeho energie, to všechno mě přitahovalo. Vzal jsem si s sebou svou oblíbenou cover verzi Prahy bolestivosti, která podle mě patří k jedněm z nejlepších písní Roberta Křesťana. A stalo se, že jsme tam pod sílou dojmů z té písničky natočili záběry k novému videoklipu. Je to hodně o vodě, jako symbolu času, který plyne a nejde vrátit zpět,“ popisuje zrod klipu zpěvák.

Klip představil Ondřej Ruml poprvé během své první letošní One Man Show Nahubu ve Švandově divadle v Praze, kam si jako hosta pozval hudebníka Martina Zbrožka.

S One Man Show Nahubu Ondřej Ruml s úspěchem křižuje republiku už několik let. Jedná se o unikátní propojení divadla a hudby, zpěvák si veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem za pomocí smyčkovače. "Nepopírám, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin, jen jdu trochu jinou cestou, protože k tomu ještě používám přístroj looper, za pomocí kterého nahrávám svým hlasem smyčky a tak vznikají vícehlasé písně," vysvětluje Ondřej.

Kromě uvedené show vystupuje zpěvák i s repertoárem z alba Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha oceněného Zlatou deskou, s Jiří Válek Quartet, v Divadle Ypsilon v Rusalce nejen podle Dvořáka, v Divadle pod Palmovkou ve hře Jak se důležité býti (s) Filipem atd.

Další informace: www.ondrejruml.cz, www.facebook.com/ondrejrumlofficial/, www.instagram.com/ondra_ruml/

Zdroj: Mgr. Marcela Kočandrlová, Warner music
Tina
(Martina )
sobota 16. 2. 2019 08:00
, Martina . 2019. Ondřej Ruml natočil klip k vypůjčené písni Praha bolestivost. Vychytané.cz. [Online] 16. 2. 2019. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12821. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ondrej-Ruml-natocil-klip-k-vypujcene-pisni-Praha-bolestivost
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 07:02