Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Britští Archive své čtvrtstoletí oslaví turné při kterém vystoupí v Pa

Skupina Archive slaví neuvěřitelných 25 let své činnosti, která zahrnuje 12 studiových alb, neustále se proměňujících, co se týče zvuku i jejich vize.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Archive

pondělí 28. října 2019 19:00
(konec +- úterý 29. října 2019 02:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Hudba Archive dodnes zůstává svěží a dynamická. U příležitosti svého 25.výročí vzniku Archive vydávají “25”, deluxe box set s 43 skladbami na šesti vinylech (nebo čtyřech CD), osmi písničkovými novinkami včetně prvního singlu z kolekce ‘Remains Of Nothing’, společného díla s Band Of Skulls ze Southamptonu. Vinylový box set také obsahuje 10” EP a exkluzivní 7” singl (spolupráci se Stevem Masonem z Beta Band), plus 160stránkovou knihu s novými rozhovory se současnými i bývalými členy skupiny a fotografiemi ze soukromých sbírek Archive. Své pětadvacetileté výročí ale kapela oslaví především na turné, při kterém 28.října zavítají do pražského Paláce Akropolis.

Archive vznikli v Croydonu v jižním Londýně v roce 1994, zakládajícími členy byli Darius Keeler a Danny Griffiths, kteří předtím spolu působili v drum & bass seskupení Genaside II. K nim se připojili londýnský rapper Rosko John a v Iránu narozená zpěvačka Roya Arab. V roce 1996 vydali trip-hopem ovlivněné a kritikou nadšeně přijaté debutové album Londinium. Následující album z roku 1999 Take My Head přineslo ve skupině personální změny a hudební posun k energickému, procítěnému zvuku. Roya Arab byla nahrazena zpěvačkou Suzanne Wooder z jižního Londýna a velkým hitem z alba se stala skladba ‘You Make Me Feel’. Do roku 2002 a třetího alba You All Look The Same To Me se obsazení kapely nadále proměňovalo – Woodera nahradil rodák z Dublinu Craig Walker a hudba skupiny byla obohacena o prvky progresivního rocku a nabyla jisté velkoleposti. Průlomovou skladbou se stala šestnáctiminutová ‘Again’, která se navzdory své délce hrála v evropských rádiích. V roce 2003 si Archive vybral renomovaný francouzský režisér Luc Besson, aby vytvořili soundtrack k filmu Michel Vaillant, dramatu o závodě v Le Mans. V roce 2004 vychází čtvrté “kytarové” album Noise. Ze skupiny odchází Craig Walker - Keeler a Griffiths přibírají 3 zpěváky a z Archive se stává početný tým hudebníků. Noví vokalisté - Dave Pen, Maria Q a Pollard Bernier – se poprvé objeví na desce Lights z roku 2006.V roce 2009 vycházejí dvě “protestní” alba Controlling Crowds I-III a Controlling Crowds: Part IV, protože skupina měla v rukou dostatek natočeného materiálu, jehož vznik byl ovlivněn válkou v Iráku, technologickým pokrokem a společenskými médii. Controlling Crowds I-III obsahovalo skladbu ‘Bullets’, další z úspěšných písniček a jednou ze stálic koncertů kapely. 

With Us Until You’re Dead, osmé studiové album, vychází v roce 2012 a objevuje se na něm poprvé rodačka ze Sydney Holly Martin, jejíž silné texty zazní v singlu ‘Violently’. Pro další alba Archive v tomto desetiletí jsou typické procítěné náladové skladby s mnohačetnými vokály a beaty, vrstevnatým zvukem kláves a kytary. Axiom (2014) byl soundtrack k jejich filmu uvedeném toho roku na London Sundance Film Festivalu; Restriction (2015) opakovalo téma vyšinuté lásky z alba.

With Us Until You’re Dead, avšak s ostřejší úspornější hudbou a třemi singly, které všechny vyšly v jeden den. Dosud nejnovější album The False Foundation (2016) je temnější a syrovější deska zabývající se “kulty, falešnými proroky a komunitami postavenými na písku.” Keeler říká “ Jsem hrdý na to, co jsme dokázali za ta léta jako kolektiv, a těším se, jak to v roce 2019 oslavíme. Všechno se to týká jen hudby!”Více info:
www.archiveofficial.uk

www.facebook.com/archiveofficial

www.palacakropolis.cz

www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Facebooková událost: http://www.facebook.com/events/922636241280016/

Přímý link na vstupenky: http://goout.net/cs/listky/archive/vfrd/

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 8. 2. 2019 14:00
Chovancová, Michaela. 2019. Britští Archive své čtvrtstoletí oslaví turné při kterém vystoupí v Pa. Vychytané.cz. [Online] 8. 2. 2019. [Citace: 15. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12799. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Britsti-Archive-sve-ctvrtstoleti-oslavi-turne-pri-kterem-vystoupi-v Pa
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: pondělí 15. července 2024 02:08