Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

NEREZ &LUCIA ŠORALOVÁ vydávají album Zlom

Skupina Nerezse po 25 letech vrací na scénu. Donovéhoprojektu NEREZ & LUCIApřibyla zpěvačka Lucia Šoralová, která jerovnocenným partnerem zakládajícím členům původních Nerez ZdeňkoviVřešťáloviaVítuSázavskému. Tento pátek vydávají album nazvané Zloma dnes představují klip kpísni Klec.
Přidat na Facebook
Kolekce dvanáctioriginálních písní-převážně od Zdeňka Vřešťála a Lucie Šoralové, ale i od zajímavých autorských hostů (Ondřej Soukup nebo Silvia Kaščáková)překvapuje žánrovou pestrostí. Nahrávka je stylově rozkročená napříč celou Evropou. Stojí tak vedle sebe čardáš, folkovábalada, reggae, šanson i akustickápop music, zníčeština, slovenština,hebrejština, srbochorvatštinači romština. Album vyniká mimořádnými pěveckýmivýkony hlavních protagonistů, rafinovanýmisbory a virtuózními sólydalších členů skupiny. Vychází na CD a na vinylu i vdigitální podobě.Před vydáním alba skupina zveřejnila klip kpísni Klec.Natáčel se na venkovském hřbitově a také v budově starého dřevěného nádraží v Řevnicích v režiiDominika Miškovského. Odehrává seve dvou časových rovinách, před 2.světovou válkou a v současnosti. Kromě hudebníků a zpěváků ze skupiny NEREZ&LUCIA hrají jak v textu písně i ve scénáři hlavní roli katolická dívka Marie a židovský chlapec Izaac. „Jejich velkou lásku přerve válka a čas symbolizovanýparní lokomotivouse neodvratně valí do současnosti. Tempo se stále zrychluje až do finálního tance obou nešťastnězamilovaných milenců. Klip je podobenstvím o rozděleném světě. A jenom láska nás spojí...,“ komentuje klip i text písně Zdeněk Vřešťál.

Nová skupina má před sebou letos na jaře rozsáhlé turné po Čechách a Moravě, na které naváže i řada koncertů na Slovensku v podzimních měsících, a ještě před tím i vystoupení na velkých letních festivalech. Kromě základního tria jsou členy kapely NEREZ & LUCIA francouzský kontrabasista Grégoire Brun, hráč na akordeon a saxofon David Lomič a multiinstrumentalista Robert Fischmann (flétny, klavír, perkuse).Zdroj: Mgr. Marcela Kočandrlová, WARNER MUSIC
Tina
(Martina )
čtvrtek 7. 2. 2019 08:00
, Martina . 2019. NEREZ &LUCIA ŠORALOVÁ vydávají album Zlom. Vychytané.cz. [Online] 7. 2. 2019. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12791. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/NEREZ-&LUCIA-SORALOVÁ-vydavaji-album-Zlom
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 07:18