Aktuální akce
pátek 22. února 2019
ÚHOŘI MAJÍ NABITO - PREMIÉRA
19:30 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Gorgon City
21:00 Roxy, Praha
Gorgon City
sobota 23. února 2019
JAK VYCVIČIT DRAKA 3 3D - PREMIÉRA
14:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
SHAKIN‘ STEVENS
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
SHAKIN‘ STEVENS
Urban Legends 12 w/ Funk D´Void
21:00 Cross Club, Praha 7
Funk D´ Void (UK), El Prevost (UK/live), Floex, Slater & Urban Legends feat. Filip Markes (live), Schwa, Fatty M, Pavel Bidlo, Josef Sedloň, 4BeCome1, Biodan
CLIMAX
23:00 Roxy, Praha
Chris Sadler
neděle 24. února 2019
ZELENÁ KNIHA - PŘEDPREMIÉRA
20:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pondělí 25. února 2019
ALITA: BOJOVÝ ANDĚL 3D
18:45 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
FREE MONDAYS
21:00 Roxy, Praha
djs: Leemac, Jean Luc, Future
úterý 26. února 2019
PSÍ DOMOV
17:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Deaf Havana
21:00 Café V lese, Praha
Deaf Havana
středa 27. února 2019
SPOLU TO DÁME (FKS)
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
VŠICHNI TO VĚDÍ - PREMIÉRA
17:45 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
ISHORTS: OSCAR 2019 – HRANÉ
19:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Calvin Love
21:00 Café V lese, Praha
Calvin Love
Modeselektor
21:00 Roxy, Praha
Modeselektor

Tarot, Terno a Enter Exit - nové studentské filmy

Tarot, Terno a Enter Exit. To jsou názvy tří studentských filmů, kterým byla ve Zlíně oficiálně předána finanční podpora ze speciálního soukromého grantu IS Produkce.
Přidat na Facebook
Částku ve výši 658 tisíc korun rozdělili zástupci zlínské produkční firmy studentům filmových škol, poté co uspěli ve výběrovém řízení. Grant filmové a produkční studio IS Produkce vypsalo vůbec poprvé, a to s cílem podpořit zajímavé studentské filmové projekty a umožnit studentům profesionálnější natáčení.

O podporu projektu se v rámci grantu přihlásilo celkem 11 studentských filmů. Zástupci společnosti IS Produkce pak vybrali 3 nejzajímavější. „Hlavními kritérii při výběru byl celkový dojem ze záměru, chytlavost scénáře a úroveň prezentace projektu. Také jsme se při volbě snažili nahlížet na scénáře z pozice diváků,“ upřesnil majitel IS Produkce Martin Gazda a dodal, že tři vybrané snímky přesvědčily porotu i nadšením studentů do projektu.

Studenti si tak díky grantu mohli při natáčení dovolit zapojit třeba profesionální herce či techniku, investovat do kulis, komparsu či hudební složky. „Byli jsme tak například schopni plně stylizovat stěžejní dekoraci filmu, kterou je byt dvou hlavních protagonistů. Finanční podpora nám dovolila najmout profesionální maskérku, která vytvořila komplexní masku hlavní postavě, a také jsme si mohli dovolit najmout si komparzní agenturu,“ ocenil význam grantu Pavel Jakeš, režisér studentského snímku Tarot, ve kterém si zahrál i herec a dabér Jan Grygar.

Součástí grantu byla i možnost zapůjčit si filmovou techniku od IS Produkce. „Díky této příležitosti jsme měli konečně možnost dovolit si věci natočit jinak než doposud,“ hodnotila koprodukci se zlínským studiem studentka Ida Ralevská, která je autorkou scénáře a režisérkou tanečního snímku Terno. S ní se ztotožňuje i další studentský režisér Aleš Valtr, který stojí za snímkem Enter Exit. „Podpora od IS Produkce umožnila náš film zkvalitnit a posunout ho na další úroveň,“ řekl začínající režisér.

ENTER EXIT

Autory filmu Enter Exit jsou studenti UTB ve Zlíně, pro které se jedná o bakalářský film. Krátkometrážní film Enter Exit sleduje konec kdysi šťastného vztahu mladého Toma a jeho starší přítelkyně Sofie. Tom začíná vztah nový a všechno kolem jeho starého vztahu se Sofií se bortí. Odumírá jeden vztah a s ním i kus světa, aby se zrodil nový, jiný.

Autory snímku jsou Aleš Valtr (scénář a režie), Juliana Rychlíková (produkce), Jan Žůrek (kamera), Tomáš Zlámal (zvuk), David Stachura (střih), Ivana Plačková (architekt), Miroslava Konečná (výtvarnice kostýmů).

TERNO

Jedná se o taneční film, který se odehrává v supermarketu. V příběhu se mísí muzikálové a hudební prvky s trochou dramatu, akce a romantiky. Snímek vypráví o klukovi s každodenní nudnou rutinou, kterou vyruší dívka v supermarketu, kde společně prožijí magickou noc. Oba dva pojí vášeň především pro tanec. Ale věci se mají jinak, než vypadají.

Autory snímku jsou studenti UTB ve Zlíně: Aleš Solar (produkce), Ida Ralevská (režie a scénář), Tomáš Martinek (kamera), Filip Vojtech (zvuk), Daniel Trögler (střih).

TAROT

Film Tarot je sociálně kritické drama, které sleduje hlavní postavu Kristiana. Ten se potýká se svou strastiplnou minulostí a ztrácí vztah ke svému synovi. Pracuje v továrně na pneumatiky a dohnán zoufalou situací postupně porušuje svá základní přesvědčení týkající se výchovy a příkladného postavení. Jeho syn Honza je v nelehké situaci mladého člověka, který má ambice přihlásit na uměleckou školu, ale situace v jejich rodině ho z finančních důvodů a také kvůli praktickému uvažování otce, od jeho ambicí zrazuje. Nelehký příběh však nachází v sociálně kritickém snímku příslib naděje obou postav.

Autory snímku jsou Pavel Jakeš (režie), Jakub Medek (produkce), Lukáš Bistřický (kamera), Lukáš Pešek (zvuk), Tomáš Polách (střih).

Zdroj: Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
pátek 1. 2. 2019 11:00
, Martina . 2019. Tarot, Terno a Enter Exit - nové studentské filmy . Vychytané.cz. [Online] 1. 2. 2019. [Citace: 22. 2. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12780. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tarot,-Terno-a-Enter-Exit---nove-studentske-filmy-
Rozhodně vychytané akce, které byste si neměli nechat ujít..
so 23.02.2019
(Cross Club, Praha 7)
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 54.90.204.233
Serverový čas: pátek 22. února 2019 23:22