Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Yellow Sisters mají nový singl a videoklip Diva

Vokální skupina Yellow Sisters přichází s novým videoklipem Diva v režii Tomáše Krejčího.
Přidat na Facebook
Zvukovou stránku svěřila tentokrát americkému producentovi Billovi Harovi, který je dvojnásobným držitelem ceny Grammy. Do klipu si zpěvačky pozvaly hned dva hudební hosty - zpěváka Ondřeje Rumla a beatboxera Honzu Melichara, který s akapelou v posledních letech vystupuje jako stálý host. Atmosféru klipu postavenou na ženském náboji dokresluje vášnivá taneční dvojice Javier Antar a Patricie Antar Poráková z pražského studia Tangonexion.„Měly jsme s Yellow Sisters dlouhé období, kdy jsme se věnovaly našim rodinám a dětem, a tím směrem se vyvíjela i naše hudba. Po dvou dětských deskách se ale konečně vracíme samy k sobě, připravujeme novou desku pro dospělé a píseň Diva je z ní první vlaštovka,“ popisuje vznik singlu Bára Vaculíková jedna ze zpěvaček kvartetu, který letos oslavil 13. sezónu na české hudební scéně.

Industriální prostředí bývalé papírny ve Vraném nad Vltavou kontrastuje s atraktivním vizuálem čtyř žen v rudých šatech. Klip hraje barvami, vizuálními efekty, tancem a projekcemi nočního města. Kameramance Nině Ščamborové se v něm podařilo vybalancovat důraz na umělecké cítění Yellow Sisters, jejich ženskost a zároveň záměr prezentovat Yellow Sisters jako sebevědomou akapelu evropské úrovně.

Klip v režii Tomáše Krejčího
Režisér Tomáš Krejčí zaštítil výrobu klipu svou produkční společností Wildcat films, která vyprodukovala v posledních letech více než sto videoklipů. „Už dávno předtím, než jsem se s kapelou seznámil, jsem s nimi chtěl točit. A když to vyšlo, měl jsem velkou radost. Moc mě baví jejich hudba a jsem vděčný za každý kousek cesty, který můžu jít s nimi. Sdílet jejich vášeň, k tomu přihodit tu svoji a tvořit ke krásné hudbě krásné obrázky,“ říká o natáčení s kapelou režisér Tomáš Krejčí, který má na kontě klipy mimo jiné pro Lucii, Chinaski, Mňágu a Žďorp či držitelku Oscara Markétu Irglovou.

Yellow Sisters - 4 divy a beatboxer
Yellow Sisters je originální česká akapela oceněná titulem Golden diploma v soutěži světových akapel Vokal Total v rakouském Grazu (2015). Její 2. album se umístilo na 7. příčce mezinárodního žebříčku Spin the Globe’s Top 10 (2010) po boku Salifa Keity.

Zpěvačky Bára Vaculíková, Lena Yellow, Antonia Nyass a Luhawa Goldin jsou zároveň autorky repertoáru skupiny. Za 13 let společně vydaly 7 alb, vystupovaly ve 13 zemích a právě připravují osmou autorskou desku.

Dodal: Přemysl Štěpánek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 10. 12. 2018 18:00
Chovancová, Michaela. 2018. Yellow Sisters mají nový singl a videoklip Diva. Vychytané.cz. [Online] 10. 12. 2018. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12682. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Yellow-Sisters-maji-novy-singl-a-videoklip-Diva
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 01:58