Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Gaia Mesiah hledá předkapely pro turné Excellent Mistake

Gaia Mesiah vydá 1. února příštího roku očekávané album Excellent Mistake a o pár dnů později vyrazí na tříměsíční cestu po klubech.
Přidat na Facebook
Turné se rozhodla kapela okořenit předkapelami, které vybere na jednotlivých klubových zastávkách. Kvůli nepředvídatelným okolnostem bylo turné Gaia Mesiah přeloženo z letošního podzimu na začátek příštího roku, a tak ale mohla vzniknout skvělá myšlenka. „Protože se nám ten letošní rok vyvinul nečekaným směrem, rozhodli jsme se též přehodnotit přístup i k tomu příštímu, podpořit místní českou rockovou scénu a podívat se, co se nám kde na té rodné hroudě v rocku urodilo,” těmito slovy kapela vyzvala všechny rockové nadšence a muzikanty, aby se ucházeli o post supportu na jejich turné. A dodává: „Ty nejchutnější kousky vám pak naservírujeme na turné ʼGaia Mesiah Excellent Mistakeʼ v únoru -  dubnu 2019 v podobě předkapel, které vybereme. Nabídku necháme na vás! Ideálně na každý koncert jiná kvalitní kapela.” Gaia Mesiah tak chce dát prostor méně známým, ale skvělým muzikantům ze všech koutů republiky.

A co pro to zájemci musí udělat? Podmínky jsou jasně určené. Kapela by měla pocházet z okolí místa koncertu cca do 30 km. Stačí poslat krátké bio o své skupině, 3 odkazy na zaznamenanou hudbu včetně živé nahrávky (může být i nahrávka z telefonu ze zkoušky atd.) a odkazy na facebook a web na e-mail www.gaiamesiahfunk@gmail.com. V předmětu e-mailu bude název kapely a místo koncertu, o který se kapela uchází.
Gaia Mesiah nabízí 30 minut hraní jako předkapela na jejich turné. Podmínkou je vlastní tvorba kapely. Gaia dodává: „musí to šlapat a požadujeme profi přístup! Dále doporučujeme neposílat kundibály, oplodňováky, ploužáky, slaďáky apod.”     

Více informací a vstupenky na www.gaiamesiah.com.

Album Excellent Mistake, které vyjde 1. února u Warner Music Czech Republic, natočili Gaia Mesiah v inspirativní atmosféře pražského studia Golden Hive, jehož spolumajitel Amak Golden byl i zvukovým producentem alba. Bubenice Míša říká: „Věříme sobě, kapele a tomu, co děláme, tedy rock’n‘rollu. Warner Music nám poskytli zázemí, plnou tvůrčí svobodu a nakopli nás k neprodlené tvorbě. My jsme tu nálož důvěry a očekávání vrazili producentovi Amakovi do náruče v Golden Hive Studiu, a toto spojení se ukázalo býti čarovné a produktivní.“ Producent Amak Golden na nahrávání s Gaia Mesiah vzpomíná: „Je to čtveřice skvělých lidí, úžasných individualit, pracujících pro celek. Skvělá atmosféra a pozitivní emoce jsou to nejzásadnější koření.”

Gaia Mesiah patřila do roku 2008 ke stálicím tuzemské rockové scény. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovaly davy fanoušků. V roce 2005 vydala pod hlavičkou Universal Music úspěšné album „Ocean“, v roce 2007 temnější „Alpha Female“, výrazně poznamenanou rukopisem producenta Jaze Colemana. Live album „Thank You Dr. Beat“ z roku 2008 bylo vlastně rozloučením na dlouhou dobu. Po odchodu charismatické frontmanky Marky Rybin a neúspěšném pokusu o resuscitaci ve spolupráci se zpěvákem Viktorem Dykem, byla kapela „uložena k ledu“. V roce 2016 se však tyto ledy prolomily a Gaia Mesiah v říjnu vyrazila na turné, a to dokonce i s australským basistou Joshem Stewartem. Pro Joshe znamenal comeback kapely zcela zásadní změnu v životě a návrat z australské domoviny do Čech: „Původně jednorázově plánovaný reunion kapely změnil zcela moji základní životní trajektorii, znovu jsem našel lásku k hudbě a tu neskutečnou energii, kterou v kapele sdílíme. Teď jsem tady zpátky v Praze, chystáme se na turné a vydáváme album,” dodává Josh. Loni v létě absolvovali jediné vystoupení na festivalu Rock for Churchill, letos si jejich nespoutanou živelnou energii užili například fanoušci na Rock for People. Gaia Mesiah přešla pod křídla hudebního managera Petra Fořta, který stojí za úspěchy kapel Horkýže Slíže, Divokej Bill, Vypsaná fixa a dalšími. Na koncertech za konzolí zvukařského pultu dotváří nabušený zvuk kapely legendární Bert Neven.

Odkazy:
www.gaiamesiah.com
http://www.facebook.com/gaiamesiah 
www.instagram.com/gaiamesiah

Gaia Mesiah Excellent Mistake Tour 2019

07/02 - KUTNÁ HORA - Česká 1
08/02 - LIBEREC - Klub Bunkr
09/02 – PEC POD SNĚŽKOU - Klondike 
15/02 - PARDUBICE - Žlutý pes
16/02 - HAVLÍČKŮV BROD - Klub OKO
19/02 - PRAHA - Lucerna Koncert #1 
20/02 - PRAHA - Lucerna Koncert #2 
22/02 - VYSOKÉ MÝTO - M Klub
23/02 - OLOMOUC - S klub
27/02 - BRNO - klub Fléda
28/02 - OSTRAVA - Rock N´Roll Garage
01/03 - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - M-klub
02/03 - FRÝDEK MÍSTEK - Klub Stoun
08/03 - PLZEŇ - Žebřík 
09/03 - VROUTEK - Kulturní Dům
15/03 - PRACHATICE - Klub Kandák
16/03 - PÍSEK - Divadlo pod čarou
23/03 - TEPLICE - Klub Hvjezda
26/04 - DOBŘÍŠ - kulturní dům

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 23. 11. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Gaia Mesiah hledá předkapely pro turné Excellent Mistake. Vychytané.cz. [Online] 23. 11. 2018. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12641. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Gaia-Mesiah-hleda-predkapely-pro-turne-Excellent-Mistake
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 09:46