Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Fun Lovin' Criminals chystají nové album!

V březnu jej představí v Praze.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Fun Lovin’ Criminals
středa 13. března 2019 21:00
(konec +- čtvrtek 14. března 2019 04:00)
Forum Karlín
Praha 8 - Karlín (CZ)
Fun Lovin’ Criminals po dlouhých osmi letech chystají na začátek příštího roku nové album. Už nyní na očekávanou novinku lákají prvním singlem s názvem Daylight.Album pojmenované Another Mimosa vyjde 18. ledna příštího roku, tedy na den přesně 20 let po vydání jejich kultovní nahrávky Mimosa. Poslední lednový den pak kapela, která míchá jedinečný koktejl funku, blues a rock’n’rollu s příměsí soulu, jazzu, latiny i hip-hopu, vyrazí na velké evropské turné. V jejich kalendáři nechybí ani Praha, 13. března se zastaví ve Foru Karlín. Věrní čeští fanoušci Fun Lovin’ Criminals se tak budou moci po delším čase setkat se skvělou kapelou a vychutnat si atmosféru a prvotřídní zvuk, které nabízí vyhlášený karlínský koncertní prostor. Vstupenky za výhodnou předvánoční cenu od 740 Kč budou k dispozici do 15. prosince, pak se ceny zvýší.

Singl Daylight přináší vlastní verzi slavné písně tandemu Bobby Womack / Georgie Fame. Album přinese reflexi hudebních vlivů, které na členy Fun Lovin’ Criminals zapůsobily v posledních dvou dekádách. „Another Mimosa je pokračováním dlouhé tradice, v níž vzdáváme s FLC hold těm skvělým skladatelům, kteří dali naší muzice základ,“ poznamenává frontman Fun Lovin’ Criminals Huey Morgan a dodává: „Pokorně přinášíme našim fanouškům koktejl, namíchaný z námi milovaného hip hopu, soulu rocku i jazzu.”

Dodejme, že pro Fun Lovin’ Criminals, kteří u nás mají širokou fanouškovskou základnu, je typický i humor a nadhled, se kterým glosovali svět gangsta partiček i život nejen v ulicích New Yorku. Proto našli také společný jazyk s režisérem Quentinem Tarantinem, který je považuje za jednu ze svých nejoblíbenějších kapel. Samply z jeho filmů Reservoir Dogs a Pulp Fiction kapela skvěle začlenila do svého největšího hitu Scooby Snacks.

Předprodej vstupenek v síti Tickepro - Ticketmaster. Více na www.funloving.cz nebo na www.facebook.com/flcprague/.

Fun Lovin’ Criminals se dali v New Yorku dohromady v roce 1993, klíčové bylo setkání kytaristy a zpěváka Hueye Morgana, basisty a klávesáka Briana "Fast" Leisera a bubeníka Stevea Borgoviniho. První album Come Find Yourself vyšlo na značce Chrysalis v létě roku 1996 a zabodovalo zejména ve Velké Británii. Jejich největší hit Scooby Snacks sehrál klíčovou roli ve filmech Quentina Tarantina. V roce 1998 vydávají u labelu Virgin Records album 100% Colombian, jemuž vévodil hit Koream Bodega. V roce 1999 zaznamenali famózní úspěch na legendárním festivalu v Glastonbury, kde odehráli skvělý set na ústřední Pyramida Stage. Téhož roku odchází zakládající člen Steve Borgovini a po třech letech spolupráce s Maxwellem "Mackie" Jaysonem jej na bubenické židli natrvalo vystřídal leicesterský rodák Mark Reid aka Frank Benbini. Vydávají další studiová alba Loco (2001), Welcome to Poppy's (2003), Livin' in the City (2005) a Classic Fantastic (2010). Úspěšně koncertují a  na leden 2019 oznamují vydání alba Another Mimosa, které bude upomínat fanoušky na album Mimosa z roku 1999, oblíbenou kompilaci s povedenými předělávkami starších písní.

Živé koncerty tohoto amerického tria s evropským smyslem pro humor a nadhledem jsou stále fascinující energií a nasazením, jaké málokdy najdeme u podstatně mladších muzikantů. Potvrdí se to jistě i 13. března příštího roku ve Fóru Karlín.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 22. 11. 2018 22:00
Chovancová, Michaela. 2018. Fun Lovin' Criminals chystají nové album!. Vychytané.cz. [Online] 22. 11. 2018. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12640. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fun-Lovin_-Criminals-chystaji-nove-album!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 19:08