V rámci Středoevropského festivalu italského filmu se letos již po šestnácté představí to nejzajímavější, co aktuálně italský filmový průmysl nabízí. Od 29. 11. do 10. 12. si MittelCinemaFest 2018 užijí i diváci v Praze, Brně a Ostravě.
Putovní filmová přehlídka začne tradičně v Maďarsku, přesune se na Slovensko a pak pokračuje k nám do Česka, kde ji 29. listopadu zahájí v pražském kině Lucerna snímek Troppa grazia / Naléhavé zjevení. Svižná komedie režiséra Gianni Zanasiho vypráví o svérázné italské samoživitelce, které se začne zjevovat Panna Marie urputně trvající na zrušení nákupního centra a stavbě kostela. Během následujícího týdne pak mohou diváci v pražské Lucerně již po šesté zhlédnout to nejlepší z italské kinematografie, letos půjde konkrétně o devět snímků. V Brně proběhne MittelCinemaFest počtvrté, tentokrát v kině Scala na Moravském náměstí ve dnech 5. – 6. prosince. V Ostravě, hostící tuto filmovou přehlídku podruhé, se bude festival konat ve dnech 9. – 10. prosince v kině Luna.
Co mohou diváci očekávat? Stejně jako v minulých letech, i letos přinese přehlídka filmy, které získaly ocenění na mezinárodních festivalech, včetně slavného Benátského filmového festivalu. Kromě zmíněného Naléhavého zjevení se představí Una storia senza nome / Příběh beze jména (r. Roberto Andò

; La terra dell'abbastanza / Země hojnosti (r. Damiano a Fabio D'Innocenzo); Capri-revolution (r. Mario Martone); La profezia dell'armadillo / Pásovcovo proroctví (r. Emanuele Scaringi); Saremo giovani e bellissimi / Budeme mladí a překrásní (r. Letizia Lamartire); Fiore gemello / Spřízněná duše (r. Laura Luchetti), L’uomo che comprò la luna / Muž, který koupil Měsíc (r. Paolo Zucca) a Dogman (r. Matteo Garrone).
Filmy budou promítány v originálním znění s českými a anglickými titulky. Vstupenky bude možné zakoupit online a na pokladnách uvedených kin.
Bližší informace o festivalu již brzy na
www.mittelcinemafest.cz
a na
www.kinolucerna.cz
Dodal: Pavel Turner
Missquire(Michaela Chovancová)
pondělí 19. 11. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Festival italských filmů: To nej ze současné italské kinematografie.
Vychytané.cz. [Online] 19. 11. 2018. [Citace: 19. 4. 2025.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12634. ISSN 1802-2677.
link na článek:
http://clanky.vychytane.cz/Festival-italskych-filmu:-To-nej-ze-soucasne-italske-kinematografie