Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Probuzení nového EP Spící avizuje kapela Zrní videoklipem k singlu Ať

Kapela Zrní přichází po roce a půl s novou nahrávkou, EP Spící vyšlo 26. 10. a volně navazuje na loni vydané album Jiskřící.
Přidat na Facebook
Soubor čtyř skladeb je k dostání na malém vinylu nebo v digitální podobě. Špička české alternativní scény pokřtí Spící 1. 11. v Brně na Flédě a 17. 12. v Lucerna Music Baru v Praze. Zrní na EP upozorňují videoklipem k duetu Ať, který si s kapelou zazpívala Bára Ungerová z hudebního dua Dva.Co spalo se probouzí. EP Spící je sládankou čtyř skladeb, jež měly být součástí poslední desky Jiskřící, avšak jejich správný čas přišel až nyní. „Když jsme na začátku roku 2017 u Ondry Ježka domíchávali písničky, nahraný v Madridu pro album Jiskřící, museli jsme 4 věci vyřadit, aby nebyla deska moc dlouhá. Vedli jsme kolem toho, na koho padne ten černej Petr, dlouhý diskuse. Nešlo totiž jenom o to, jak je která písnička dobrá, ale taky o to, jak bude album fungovat jako celek,“ popisuje tvůrčí vývoj frontman kapely Honza Unger a dodává: „A tak vzniklo Spící EP, který ač vychází po něm, tématicky předchází albu Jiskřící. Je to spaní před jiskřením. A zase “ící”, protože jsou to ale písničky ze stejný rodiny.“ Kapela během uplynulého roku získala potřebný odstup, nějaké písně se přemíchaly, upravily a jedna byla nahrána znovu, přímočařeji a rychleji.

S vydáním EP se pojí dva mimořádné koncerty k jeho oslavám. Jeden křest proběhne již 1. 11. v brněnském klubu Fléda a druhý bude hostit v předvánočním čase 17.12. Lucerna Music Bar v Praze. V Lucerně představí Zrní, kromě Spícího vinylu, také nový zpěvník s názvem Já, Zrní, fanoušci v něm najdou průřez tvorbou kapely od začátků až po současnost včetně největších a nejoblíbenějších hitů.

Průvodním singlem Spící je skladba Ať, jedná se o duet nazpívaný Honzou Ungerem a jeho ženou Bárou z kapely Dva. K písničce natočili podzimní videoklip vytvořený za pomoci animátorské techniky stop motion a ke spolupráci si přizvali také oblíbeného režiséra Tomáše Bláhu. „ K Ať  jsme s kapelou určitě chtěli mít videoklip, kterej by uvedl naší novou desku. Neměli jsme na něj ale peníze a pořád nepřicházel žádnej spásnej nápad. A tak jsme tenhle klip natočili s mojí ženou Bárou na zahradě našeho domu, během dvou hodin, zatímco naše děti spaly,“ přibližuje zpěvák bojové podmínky vzniku videa.

S novou nahrávkou se pojí také Spící turné, na Zrní čeká do konce roku dvanáct českých měst po celé republice. Dále také pokračují v konceptu intimních koncertů při svíčkách nazvaných Černá hodinka a půl.

Spící turné
01. 11. - Brno – Fléda – Křest EP Spící
02. 11. - Veselí nad Lužnicí - KD + Värttinä
09. 11. - Jablonec nad Nisou – Na Rampě
16. 11. - Karlovy Vary – Klub Paderewski
17. 11. - Bojkovice - Maják
22. 11. - Olomouc – Jazz Tibet
23. 11. - Česká Třebová - Modrý Trpaslík
30. 11. - Chrudim – R Club
08. 12. - Plzeň – Buena Vista
14. 12. - Cheb - Galerie 4 - ČHaP
17. 12. - Praha – Lucerna Music Bar – Křest EP Spící
22. 12. - Kladno – Kino Sokol

Více informací
FACEBOOK: www.facebook.com/kapelazrni
INSTAGRAM: http://www.instagram.com/kapela_zrni/
YOUTUBE: http://www.youtube.com/ZRNI00
ZRNI SHOP: http://www.zrni.cz/obchod
TWITTER: http://twitter.com/zrni
WEB: www.zrni.cz

Zrní
Kapela Zrní je ikonou hudebního novátorství a hledačství na české alternativní scéně. Jejich tvorba je charakteristická stylovou otevřeností a instrumentální zralostí, mísí se zde současná elektronika, písničkářská poetika a soudobé melodie. Na konci března 2017 vydali Zrní v pořadí již páté studiové album s názvem JISKŘÍCÍ, opět ve vlastním nákladu. Natáčení probíhalo ve Španělsku pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka aka Pjoniho (SK). Novou desku pokřtili v rámci svého doposud největšího samostatného koncertu 11.října 2017 ve vyprodaném Foru Karlín. Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních pódiích v hlavních časech jsou například držitelé ceny Anděl 2012 za Objev roku.

Dodala: Barbora Olšanová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 31. 10. 2018 14:00
Chovancová, Michaela. 2018. Probuzení nového EP Spící avizuje kapela Zrní videoklipem k singlu Ať. Vychytané.cz. [Online] 31. 10. 2018. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12610. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Probuzeni-noveho-EP-Spici-avizuje-kapela-Zrni-videoklipem-k-singlu-At
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 08:16