Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Největší český Reggea Festival začíná..

Druhý ročník festivalu RealBeat, který se věnuje nejen reggae, ale také komplexní urban music včetně soulu a hiphopu, proběhne již tento víkend ve dnech 8-9. srpna 2008. Venku na teploměru máme karibské teploty, a to je ideální čas užít si pořádný jamajský mejdan! Premiérové zahraniční koncerty a domácí žánrová špička kousek od bilé písečné pláži, která lemuje pískovnu Oplatil. Ta je totiž hned vedle místa konání festivalu Realbeat u Starých Ždánicích nedaleko Pardubic.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Festival RealBeat
pátek 8. srpna 2008 16:30
(konec +- pátek 8. srpna 2008 23:30)

()


Festival nabídne hned dva jamajské headlinery: Michael “Grammy” Rose, nejznámější hlas legendárních Black Uhuru, a zároveň velký inovátor reggae a dancehallu přijede se svou kapelou The Dubline band. Druhou hvězdou festivalu bude zásadní dancehallový kvartet Ward21, kteří produkovali pecky mj. pro lidi jako jsou Seana Paul nebo Bounty Killer. W21 sebou navíc na RealBeat přivezou hosta v podobě jamajské toasterky a zpěvačky jménem Tifa!

Festival zároveň představí to nejlepší z evropské reggae, ska, dancehallové, hiphopové i soulové scény. Páteční program bude patřit převážně roots reggae a ska – vystoupí německý reggae-dancehallový orchestr King Banana, česká reggae klasika Švihadlo, energičtí Prague Ska Conspiracy nebo třeba mladý objev z Prostějova Zion Squad nebo pražsko-nigerijští Confessions feat. MC Jahkoko.

Sobotní odpoledne i večer se bude věnovat vice stylům od afrických rytmů, urban music až k prvotřídnímu hiphopu a dancehallu. Nabitý program před hlavními jamajskými stars vygraduje hiphopové trio Indy & Wich + LA4 a po nich populární mezinárodní formace United Flavour, pro kterou je mixování výše zmíněných stylů takřka esenciální záležitost. Mladou domácí dancehallovou generaci bude reprezentovat taky Mr. Cocoman & Solid Vibes, live reggae & hiphop fusion zazní od Afrodisiak s Inside Crew . Soulové odpoledne rozezní taky skvělý Navigators a Tribetown, kaleidoskopem na pomezí stylů je Nebiba a zahájení bude patřit afro-reggae rytmům v podání kapely Barakaba.

Kromě reprezentativní koncertní scény nebude chybět druhá DJ`ská, která představí domácí reggae/dancehallovou špičku a nebude chybět ani finále DJ`ského clashe Top Ranking Clash 08., do kterého se probojovali DJs Babylon Rocker a El Miňo. Toto všechno a ještě mnohem víc vás čeká už nadcházející víkend u pláže

Vstupenky budou na prodej i na místě za 550Kč, případně jednodenní pouze na sobotu za 400Kč. Prostor pro kempování bude hned vedle festivalového areálu a je zdarma, parkovné bude 100Kč za jedno auto. Další podrobnosti a praktické informace k celému festivalu naleznete na jeho webových stránkách www.realbeat.cz.

majkl
(Michal Gaja)
středa 6. 8. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Největší český Reggea Festival začíná... Vychytané.cz. [Online] 6. 8. 2008. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1257. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nejvetsi-cesky-Reggea-Festival-zacina..
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 02:45