Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Vychází nová kniha Anthonyho Doerra

Ve stejný den, kdy se Anthonymu Doerrovi narodila dvojčata, obdržel Rome Prize zahrnující roční stipendium a byt v Římě…
Přidat na Facebook
Anthonymu Doerrovi, který dobyl svět knihou Jsou světla, která nevidíme, vychází v nakladatelství MOBA již pátá kniha - Čtvero ročních období v Římě.

Do češtiny ji z originálu Four Seasons in Rome přeložila Blanka Šustrová.

Čtvero ročních období v Římě je výjimečná kniha plná mimořádných postřehů zobrazující autorův pobyt v jednom z nejúchvatnějších měst na světě.

Anthony Doerr čte Plinia, Danta a Keatse ‒ staré kronikáře Říma ‒ proslulé básníky, učí se italsky, navštěvuje náměstí, chrámy a pamětihodnosti, které v něm opakovaně vzbuzují údiv. Popisuje trable se svými ročními dvojčaty i přátelství s místními řezníky, zelináři a pekaři, jejichž hlučné příběhy a osobité výchovné rady jsou stejně neodolatelné jako samotný Řím. V prosinci vezme svá dvojčata do Pantheonu, aby jim ukázal, jak dovnitř okulem padá sníh. K vrcholům knihy patří líčení pohřbu papeže Jana Pavla II., ale také autorovy úvahy o historii, tradici a plynoucím čase.

Tato osobní kniha odhaluje mnohé, je oslavou Říma, úžasným pohledem na rodičovství i úchvatným příběhem spisovatelského řemesla, díky němuž Doerr přetváří své zážitky a zkušenosti do vět plných nevšední krásy.

Ohlasy ze světa
„Dobrý deníkový záznam by měl vypadat jako milostný dopis světu,“ píše Doerr. Tato kniha přesně taková je. Vášnivá úvaha o tom, jak důležité je naučit se opravdu vidět, oslava cizího i známého.“ REBECCA ASCHER-WALSHOVÁ, ENTERTAINMENT WEEKLY

„Každá stránka nabízí něco k podtržení nebo označení… I rytmem své prózy nás Doerr pobízí zpomalit a zamyslet se nad tím, jak svět přetéká radostí a smutkem, zázraky a bolestí – a jak bychom měli být vděční za to, že to všechno můžeme zažít.“ CHESTON KNAPP, RICHMOND TIMES-DISPATCH

„Je to skvost…“ BARBARA J. KING, BOOKSLUT.COM

O autorovi
Anthony Doerr (*1973) je jedním z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, kterého magazín Granta v roce 2007 zařadil mezi jednadvacet nejlepších amerických spisovatelů, se narodil a vyrostl v Clevelandu v Ohiu. Po studiu historie publikoval v časopisech. Krátce žil a pracoval v Africe a na Novém Zélandu. Je autorem dvou knih povídek, Sběratel mušlí a Zeď vzpomínek, které jsou pro své stylistické mistrovství a jedinečné umění zkratky mnohými kritiky považovány za vrchol jeho tvorby. Světovou proslulost však získal díky svým románům O dívce Grace a Jsou světla, která nevidíme. Druhý jmenovaný román, na němž pracoval deset let, se stal v mnoha zemích bestsellerem a na žebříčku The New York Times se udržel více než rok. V roce 2015 za něj autor získal prestižní Pulitzerovu cenu.Říjnové tituly nakladatelství MOBA:
Temná komora, Susan Faludi, světový bestseller, nominovaný na Pulitzerovu cenu
Ozvěna soumraku, Judith Kinghornová, historický román
Čtvero ročních období v Římě, Anthony Doerr, světový bestseller
Tichý zabiják, Volker Kutscher, světový krimi bestseller
Mrtvá ve vodě, Ann Granger, britská krimi
Smrt podle hvězd, Jan Bauer, historická detektivka
Slepá bába, Jarmila Pospíšilová, román
Bláznivé pokušení, Jana Benková, román pro ženy
Smrt vilného cizince, Stanislav Češka, edice Původní česká detektivka
Přichází čas pomsty, Veronika Černucká, edice Původní česká detektivka
Pátý kámen, Martin Trbušek, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 25. 10. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. KNIHA: Vychází nová kniha Anthonyho Doerra . Vychytané.cz. [Online] 25. 10. 2018. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12569. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Vychazi-nova-kniha-Anthonyho-Doerra-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.123s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 04:43