Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Je opravdu možné cítit, co lidé cítí?

Film Tina a Vore nominovaný na Oscara už je v kinech
Přidat na Facebook
Jako dítě jsem si myslela, že jsem speciální.
Možná jsem nad sebou až moc přemýšlela.
Pak jsem vyrostla a uvědomila si, že jsem jen lidská bytost.
Je opravdu možné cítit, co lidé cítí?
Ano. Stud. Vina. Vztek.
Dokážu cítit tyhle věci.

Švédsko – dánský film Tina a Vore(Border) je o samotářské podivínské celní úřednici Tině s jedinečným darem doslova vyčmuchat to, co lidé cítí.

Zajímavá fúze temné severské detektivky s romantickou linkou o lidech i jiných bytostech měla světovou premiéru na letošním MFF v Cannes, kde vyhrálav sekci Un Certain Regard, získala si srdce karlovarského publika, a s nominací za Švédsko na Cenu americké filmové akademie Oscar za nejlepší zahraniční film roku 2018 míří do Los Angeles.

Tina a Vore bude v našich kinech od 18. října, v Kině Pilotů premiérový týden pak každý den. Na trailer se můžete podívat zde:„Bylo nutné, aby Eerova (Vore) postava vyzařovala nebezpečí a zvrácenost, ale aby byla i zranitelná. Bylo obtížné najít někoho, kdo v sobě má skutečně obojí a Eero byl jediná volba. Je to finský herec ve švédském filmu, takže dává smysl, že je cizincem. S Evou (Tina) jsem měl opravdové štěstí, je opravdová perfekcionistka. Má mnohem širší herecký výraz v tlusté silikonové masce než spousta lidí bez ní! Vymáčkne z maličkostí velké věci, třeba jen různými způsoby toho, jak popotahuje nosem! Udělá rozzlobené popotáhnutí, smutné popotáhnutí…,“ říká o hlavních představitelích Evě Melander a Eero Milonoffovi tvůrce filmu Ali Abbasi.

Náročné byly proměny hlavních představitelů do postav. Oba kvůli roli přibrali 20 kg. V maskérně Eva musela trávit 4 hodiny denně, než se dostala na plac, měla už za sebou šesti hodinovou pracovní směnu.

Tina a Vore, anotace
Tina, podivínská a samotářská celní úřednice s ne právě přívětivým vzhledem, má podivný dar nepřirozeně vyvinutých čichových schopností. Na švédské hranici s Dánskem dokáže identifikovat kontraband tak, že u cestujících vycítí čichem strach, úzkost, provinění i jiné emoce. Ačkoli je v práci při odhalování pašeráků úspěšná, její soukromý život za moc nestojí. S povalečským přítelem žije prázdný „pro forma“ vztah ve skromné chatě u lesa, a z rodiny jí zůstal jen dementní otec v ústavu. Přitahuje ji příroda a mnohem více než s lidmi si rozumí s divokými zvířaty. Všechno se změní, když při své práci potká záhadného podezřelého vyvrhele, s podobně zvláštní tváří, jménem Vore. Oba jsou k sobě až záhadně silně přitahováni.

Více informací naleznete v přiloženém press kitu. Film Tina a Vore je do českých kin distribuován společností Pilot Film.

Více na: www.kinopilotu.cz, www.pilot-film.cz a http://bit.ly/2OBfpYP

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 23. 10. 2018 21:00
Chovancová, Michaela. 2018. FILM: Je opravdu možné cítit, co lidé cítí?. Vychytané.cz. [Online] 23. 10. 2018. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12566. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Je-opravdu-mozne-citit,-co-lide-citi?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.133s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 03:08