Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Německý punk i berlínská techno scéna na festivalu DAS FILFEST

Černočerná komedie z prostředí berlínské techno scény, dokument o německé punkové kapele Feine Sahne Fischfilet, která na německých vesnicích a maloměstech bojuje proti neonacizmu, či historické drama o slepé klavíristce, jíž jednu ze svých skladeb věnoval sám Mozart – festival DAS FILMFEST opět v rámci programu nabízí několik snímků zaměřených na hudbu.
Přidat na Facebook
To nejlepší z aktuální kinematografie Německa, Rakouska a Švýcarska bude k vidění v pražských kinech Lucerna a Atlas od 17. do 23. října a od 29. října do 2. listopadu v brněnském kině No Art a v Místodržitelském paláci. Kompletní program naleznete na www.dasfilmfest.cz Vstupenky je možné koupit v předprodeji online či v jednotlivých kinech.

Divoké srdce je dokument o německé punkové kapele „Feine Sahne Fischfilet“, jejíž jméno si možná někteří vybaví i proto, že vystoupila na nedávném koncertu proti násilí v Chemnitzu. Film mimo jiné ukazuje, jak se hudebníci brání proti neonacistům a všudypřítomným pocitům prázdnoty a frustrace.Magical Mystery aneb návrat Karla Schmidta je název černé komedie o bývalém umělci Karlovi, který se nervově zhroutil ve stejný den, kdy se zhroutila i Berlínská zeď. Jeho staří kamarádi se v průběhu let Berlíně proslavili jako hvězdy rave a techno scény. Teď pořádají “Magical Mystery Tour” a potřebují někoho, kdo by vydržel celou dobu střízlivý. Nabídnou tedy Karlovi pozici řidiče a tour managera…

Historické drama Světlo vypraví příběh silné a nezávislé umělkyně Marie Theresie „Resi“ Paradis, která na rozdíl od svých současníků Haydna, Glucka a Mozarta upadla do zapomnění.

Přehlídku tradičně spolupořádají Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví v České republice.

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST nabídne v letošním roce pět programových sekcí. V rámci DAS FILMFEST SPEZIAL festival uvede například drama z posledních dnů války založené na skutečných událostech Kapitán, frenetický příběh jednoho večera točený podle pravidel mumblecoru Tady a teď nebo tragikomický portrét generace, která se chce bouřit, ale nemá proti čemu Staří ať zemřou.

OSOBNOST / DIE PERSÖNLICHKEIT je název programové sekce, která uvede snímky o skutečných osobnostech. Erik & Erika ukáže mimo jiné mistryni světa ve sjezdu na lyžích Eriku Schinegger, svádějící boj proti předsudkům, když se zjistí, že je vlastně Erik Schinegger, film 3 dny v Quiberonu představí ikonickou Romy Schneider, jež už dávno není tou mladou a svěží císařovnou Sissi z našich vzpomínek, a do doby před 5000 lety nás zavede skvělé drama Ötzi, muž z ledu.

Sekce SPOLU & SÁM / ZUSAMMEN & ALLEIN pozve diváky na romantickou roadmovie po Evropě se snímkem 303, nabídne svěží vztahovou komedii Kim má penis a uvede také zajímavý postapokalyptický western U mě doma.Velice silná je v letošním roce populární sekce DIE DOKU. Kromě snímků věnovaných filmovým velikánům Life as it is: Miloš Forman on Miloš Forman a Hledání Ingmara Bergmana uvede například snímek Švýcar Chris, ve kterém se režisérka vydává po stopách svého bratrance – novináře, jenž za nejasných okolností zahynul ve válce v Jugoslávii.

Sekce krátkých filmů SHORTS ukáže, že dobrý film nemusí mít nutně 90 minut.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 16. 10. 2018 19:00
Chovancová, Michaela. 2018. Německý punk i berlínská techno scéna na festivalu DAS FILFEST. Vychytané.cz. [Online] 16. 10. 2018. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12560. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nemecky-punk-i-berlinska-techno-scena-na-festivalu-DAS-FILFEST
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 20:50